reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 40

Huawei Mate 40 ve Huawei P50 için çok şaşırtan işlemci detayları

Yakında gelecek Huawei Mate 40 ailesi ve 2021 ilk çeyrekte karşımıza çıkacak Huawei P50 serisinden şaşırtan işlemci haberleri gelmiş durumda.

Huawei Mate 40 serisi aktif olarak yolda bulunuyor. Zaman zaman önemli sızıntılar ile gündeme gelen aile, şimdiye kadar hep gücünü 5 nm Kirin 1000 işlemciden alacak deniyordu. Bu bilgi halen doğruluğunu koruyor ancak sadece Çin için geçerli olabilir deniyor. Eğer kaynaklar haklıysa Mate 40 serisi Çin dışında başka bir işlemci ile satılacak. Bu da gerçekten çok şaşırtıcı görünüyor. Burada diğer seçeneğin ne olduğu konusunda ise henüz bir bilgimiz bulunmuyor. 2021’in ilk Huawei imzalı amiral gemilerine ev sahipliği yapacak P50 ailesinde ise yine ilginç olarak Kirin yerine Snapdragon 875G işlemci kullanılabilir deniyor. ABD’nin Huawei’ye yönelik “işlemci üretimi odaklı” hamlesi beklenmedik tercihler doğruyor gibi görünüyor. Bu konularında yakında iyice detaylanmasını bekliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 40 ailesinde kamera kalitesi konusunda büyük bir devrim bekleniyor

Daha önce ortaya çıktığı kadarıyla Mate 40 Pro‘nun ana kamerası 108 megapiksel çözünürlükte olacak ve 9P (Free-Form) yapısını kullanacak. Bu lens yapısı geniş açı lenslerin olumsuzluklarını tamamen ortadan kaldırıyor deniyor ve bu açıdan çok iyi duruyor. 108 megapiksel gibi yüksek çözünürlük ise Huawei’nin elinde çok iyi sonuçlar veriyor bilgileri geliyor. Firmanın yapay zeka konusunda geliştirdiği algoritmalar, 108 megapiksel ile beraber gerçekten büyük fark yaratacak izlenimi oluşturuyor.

İlginizi Çekebilir

WhatsApp için yeni gelen özellikler