reklamı kapat

POPÜLER

whatsapp

İşte QR kod ile kişi ekleme dahil taze WhatsApp yenilikleri [Video]

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma servisi WhatsApp için yeni özellikler gelmeye devam ediyor. Beklenen birçok yenilik sonunda karşımızda.

Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp, uzun süredir birçok yeni özelliğin aktif olarak testlerini yapıyor. İşte bu özelliklerin birçoğu kısa süre önce resmi olarak duyuruldu. Firma resmi Türkiye blog sitesi üzerinden önümüzdeki birkaç hafta içinde kullanıma sunacağı yeni özellikleri şu şekilde sıralıyor:

Hareketli Çıkartmalar: Çıkartmalar WhatsApp üzerinden iletişime geçmenin en hızlı popülerleşen yöntemlerinden biri. Her gün milyarlarca çıkartma gönderiliyor. WhatsApp olarak, yeni hareketli çıkartma paketlerini kullanıma sunuyoruz. Kendinizi ifade etmenizi kolaylaştıran bu çıkartmalar şimdi daha da eğlenceli.

QR kodları: Yeni kişi eklemeyi her zamankinden daha kolay hale getiriyoruz. Çok yakında, yeni biriyle tanıştığınızda QR kodunu tarayarak onu kişilerinize ekleyebileceksiniz. Artık telefon numaralarını tek tek girmeniz gerekmiyor.

WhatsApp Web ve Masaüstü için Koyu mod: Olağanüstü popüler Koyu mod teması şimdi bilgisayarınızda da kullanılabiliyor.

Görüntülü grup aramalarında geliştirmeler: Şimdi sekiz kişinin aynı anda katılabildiği görüntülü aramalarda istediğiniz kişiye odaklanmanızı daha kolay hale getiriyoruz. İstediğiniz katılımcının videosunu basılı tutarak tam ekran olacak şekilde büyütebilirsiniz. Ayrıca, 8 veya daha az katılımcı içeren grup sohbetlerine video simgesi ekledik. Böylece tek bir dokunuşla kolayca görüntülü grup araması başlatabiliyorsunuz.

Durum özelliği şimdi KaiOS’te de kullanılabiliyor: 24 saatten sonra kaybolan güncellemeler paylaşmanıza imkan veren bu popüler özelliğin keyfini şimdi KaiOS kullanıcıları da çıkarabiliyor.

Bu dikkat çeken yeni özellikler önümüzdeki birkaç hafta içinde WhatsApp’ın en güncel sürümleriyle kullanıma sunulacak deniyor. Bu açıdan kullanıcıların biraz sabretmesi gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp kısa süre önce Brezilya merkezli bir durumla ses getirmişti

WhatsApp, sürekli yeni özellikler kazanıyor ve bunların en yenisi de ilk olarak Brezilya merkezli başlatılan para gönderme özelliği oluyor. İlerleyen dönemde diğer ülkelerde de açılacak denilen bu özellik, kısaca hatırlamak adına kişilerin direkt olarak uygulama içerisinde arkadaşlarına ya da şirketlere para göndermesine imkan tanıyordu. Bu dikkat çeken özellik, Brezilya merkezli olarak uzun süre hayatta kalamamış ve Brezilya Merkez Bankası bu özelliği kapatma kararı almıştı. Facebook Pay üzerinden yürüyen sistem, rekabetçi ödeme süreci korumak ve güvenlik endişesi yarattığı için şimdilik kapatılmış durumda.

İlginizi Çekebilir

Uygulamanın koyu arayüz modu