reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp üzerinden GIF ve çıkartma gönderme [Nasıl yapılır?]

WhatsApp, klavyeye eklediği “çıkartmalar” seçeneğiyle kullanıcılar için iletişimi çok daha eğlenceli hale getiriyor. Bu özelliği ayrıca geliştirmek de mümkün.

WhatsApp, iletişimi daha eğlenceli hale getirecek özellikleri kullanıcılarla buluşturmaya devam ediyor. Onlardan biri de son zamanlarda yayınlanan “çıkartmalar” özelliği. WhatsApp’ın klavyesine eklenen çıkartmalar tıpkı Facebook Messenger’daki gibi eğlenceli ifadeleri beraberinde getiriyor. Çıkartmalar özelliği aynı zamanda GIF klavyesini de barındırıyor. Özelliği kullanımı ise hayli basit. Platform üzerinde bir sohbet başlattığınızda ya da mevcut bir sohbete girdiğinizde mesaj yazma alanının sağında yeni bir çıkartma ikonu beliriyor. Bu ikona basarak mevcut çıkartma kütüphanesine ulaşabiliyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp üzerinden GIF atma

Yeni çıkartmalar eklemek için çıkartma panelinin sağ üst kısmında yer alan + simgesini kullanabilirsiniz. Burada belli başlı bazı çıkartmalar yer alıyor. Ancak daha farklı versiyonları arıyorsanız, kullandığınız işletim sisteminin uygulama mağazasında farklı alternatifler de bulabilirsiniz. Yeni çıkartmaları indirdiğinizde otomatik olarak çıkartma kütüphanenize ekleniyor.

Çıkartma sekmesi aynı zamanda GIF kütüphanesini de içinde barındırıyor. Yine aynı şekilde sohbet çubuğunun sağındaki çıkartma sembolüne dokunduktan sonra ekranın altındaki GIF yazısına tıklarsanız platform popüler GIF’leri listeliyor. GIF kategorisi ne yazık ki kullanıcıların arama yapmasına izin vermiyor. 5 ana kategori altında listelenen GIF’lerden istediğinizi bulmak biraz vakit alabilir.

Güncelleme: Yeni gelen güncellemeyle beraber GIF panelinin sol alt tarafında yer alan arama ikonuna dokunarak GIF araması yapabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Instagram Hikayeler özelliğine SoundCloud desteği