reklamı kapat

POPÜLER

whatsapp

WhatsApp için yolda olan eğlenceli yeni özellik

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma servisi WhatsApp için yeni özellikler gelmeye devam ediyor. Bu sefer hareketli çıkartma gündemde.

Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp, Android ve iOS tarafında hareketli çıkartma altyapısını test ediyor. Beta sürümlerde başlanan test, bu eğlenceli imkanın yakında herkes için sunulabileceğini gösteriyor. Net olarak Android (v2.20.194.7) ve iOS (v2.20.70.26) Beta sürümlerinde yer alan hareketli çıkartmalar, sohbet penceresini daha eğlenceli ve renkli hale getirecek gibi görünüyor. Elbette herkese hitap etmeyen bu yeni nesil ifade biçimleri, yine de çok dikkat çekecek ve zamanla ciddi oranda kullanılacak izlenimi oluşturuyor. Firmanın burada çok ciddi sayıda seçenek sunduğu da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp kısa süre önce beklenmedik bir konuyla gündeme gelmişti

WhatsApp, sürekli yeni özellikler kazanıyor ve bunların en yenisi de ilk olarak Brezilya merkezli başlatılan para gönderme özelliği oluyor. İlerleyen dönemde diğer ülkelerde de açılacak denilen bu özellik, kısaca hatırlamak adına kişilerin direkt olarak uygulama içerisinde arkadaşlarına ya da şirketlere para göndermesine imkan tanıyordu. Hemen her ülkeye girmesi zor olan, bu noktada Türkiye’de görme şansımızın da çok düşük olduğu özellik, Brezilya merkezli olarak da uzun süre hayatta kalamadı. Çünkü Brezilya Merkez Bankası bu özelliği kapatma kararı aldı. Facebook Pay üzerinden yürüyen sistem, rekabetçi ödeme süreci korumak ve güvenlik endişesi yarattığı için şimdilik kapatılmış durumda.

İlginizi Çekebilir

Uygulamanın koyu arayüz modu