reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp için “sonunda” dedirten güncelleme geldi! [Video]

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma servisi WhatsApp, sonunda çok ama çok uzun zamandır beklenen güncellemesine kavuştu.

WhatsApp için çok ama çok uzun zamandır bir koyu arayüz modu bekleniyordu.  Kişiler tarafından gerçekten çok istenen bu mod, biliyorsunuz uzun zamandır da aktif olarak test ediliyor. İşte bu bekleyiş dakikalar önce resmi olarak sonunda sona erdi. Firma biraz önce yukarıdaki video aracılığıyla koyu arayüz modunun hem iOS hem de Android için geldiğini duyurdu. Bu mod arayüzü özellikle OLED / AMOLED ekranlı telefonlar için çok daha az enerji harcar hale getiriyor. Aynı zamanda karanlık ortamdan mesajlaşmayı da kolaylaştıran koyu arayüz modu, bu görevini en iyi şekilde tamamen siyah seçeneğiyle sunuyor. Gün içerisinde herkes için çıkacak güncelleme, söylendiği kadarıyla özenle hazırlanmış ve sistemlerin yerleşik koyu mod ayarlarıyla uyumlu olacak görev yapıyor. Android tarafında iOS’tan farklı olarak tamamen siyah olmayan uygulama, bu açıdan biraz şaşırtıyor ancak her açıdan sevindiriyor.

WhatsApp

WhatsApp Android

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp için başka yeni özellikler de yolda

WhatsApp yeni yılda aynı zamanda gruplar içerisinde görev yapan bir kaybolan mesaj altyapısı da kazanacak. Bu kaybolan mesaj altyapısı, gruplar içerisinde sadece grubun kurucusu tarafından tüm mesajların otomatik olarak silinmesi için kullanılacak. Yani grubun kurucusu, grup içerisinde mesajlar 1 saat, 1 gün, 1 hafta, 1 ay ya da 1 yıl sonra otomatik olarak silinsin şeklinde ayarlama yapabilecek. Bu imkan daha önce düşünüldüğü gibi grup üyelerine sunulmuyor. Ayrıca ilerleyen dönemde kişiler WhatsApp‘ta gelen bir görseli direkt olarak Google’da arayabilecek. Bu sayede kullanıcılar taraflarına gelen fotoğrafın orijinal kaynağını Google üstünden bulabilecek.

İlginizi Çekebilir

Huawei’nin gelişmiş tablet modeli MatePad Pro