reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp için sonunda gelmeye başlayan güzel özellik

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma servisi WhatsApp, son dönemde en çok beklenen özelliklerden birisini sonunda kullanıma sunuyor.

WhatsApp için çok ama çok uzun zamandır bir koyu arayüz modu bekleniyor.  Kişiler tarafından gerçekten çok istenen bu mod, biliyorsunuz uzun zamandır aktif olarak test ediliyor. Bu mod arayüzü özellikle OLED / AMOLED ekranlı telefonlar için çok daha az enerji harcar hale getiriyor. Aynı zamanda karanlık ortamdan mesajlaşmayı da kolaylaştıran koyu arayüz modu, bu görevini en iyi şekilde tamamen siyah seçeneğiyle sunuyor. Burada koyu gri arayüz renginin sunulabileceği de belirtilirken, beklenen “dark mode” Android tarafında kullanıma çıkmaya başlamış durumda. Şimdilik Play Store üstünden gönderilen 2.20.13 betası üstünde kullanıma açılan özellik, artık son çıkışına hazır durumda gibi görünüyor. Yakında herkes için aktif edilecek koyu arayüz modu, Gmail gibi başka uygulamalarda da uzun zamandır bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp için başa yeni özellikler de yolda

WhatsApp yeni yılda aynı zamanda gruplar içerisinde görev yapan bir kaybolan mesaj altyapısı da kazanacak. Bu kaybolan mesaj altyapısı, gruplar içerisinde sadece grubun kurucusu tarafından tüm mesajların otomatik olarak silinmesi için kullanılacak. Yani grubun kurucusu, grup içerisinde mesajlar 1 saat, 1 gün, 1 hafta, 1 ay ya da 1 yıl sonra otomatik olarak silinsin şeklinde ayarlama yapabilecek. Bu imkan daha önce düşünüldüğü gibi grup üyelerine sunulmuyor. Ayrıca ilerleyen dönemde kişiler WhatsApp‘ta gelen bir görseli direkt olarak Google’da arayabilecek. Bu sayede kullanıcılar taraflarına gelen fotoğrafın orijinal kaynağını Google üstünden bulabilecek. Bu oldukça kullanışlı görünüyor ve direkt olarak uygulama içinden çalışma arama süreci, büyük zaman kazancı sağlayacak.

İlginizi Çekebilir

Huawei’nin gelişmiş tablet modeli MatePad Pro