reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp için uzun zamandır beklenen yeni özellik kapıda!

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma servisi WhatsApp, uzun zamandır gündeme gelen bir özelliğe çok yakında kavuşuyor.

Facebook‘un sahibi olduğu WhatsApp, yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Bu konuda karşımıza çıkan en yeni özellik ise kendisini belirlenen süre sonra silen mesaj altyapısı oluyor. Bu altyapı görüldüğü kadarıyla tüm karşılıklı iletişimi değiştiriyor. Yani kişilerin görüşme ayarlarını değiştirmesi ile sohbet içerisinde tüm mesajlar belirli bir süre sonra otomatik olarak silinir hale geliyor. Bu özellik elbette kişisel veri / bilgi güvenliği için harika görünüyor. Firmanın kişilere sunduğu silme süreleri ise şimdilik “1 saat, 1 gün, 1 hafta, 1 ay ve 1 yıl” olarak karşımıza çıkıyor. Şu an sadece WhatsApp’ın en son Android betasında görünen özellik, tam olarak ne zaman herkese açılacak bilinmiyor. Bu özelliğin bireysel görüşme yanında gruplar içerisinde de kullanılabileceği aktarılıyor.

WhatsApp

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp için en son koyu arayüz güncellemesi yapılmıştı

Firma geçtiğimiz hafta resmen “yıllardır” beklenen koyu arayüz modunu hem iOS hem de Android için kullanıma sundu. Bu mod arayüzü özellikle OLED / AMOLED ekranlı telefonlar için çok daha az enerji harcar hale getiriyor. Aynı zamanda karanlık ortamdan mesajlaşmayı da kolaylaştıran koyu arayüz modu, bu görevini en iyi şekilde tamamen siyah seçeneğiyle sunuyor. Yeni özellik firmanın açıklamasına göre özenle hazırlanmış ve sistemlerin yerleşik koyu mod ayarlarıyla uyumlu olarak görev yapıyor. Android tarafında iOS’tan farklı olarak tamamen siyah olmayan uygulama, bu açıdan biraz şaşırtıyor.

İlgili Video