reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp için kullanıma çıkan faydalı duvar kağıdı imkanı [Video]

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma servisi WhatsApp, yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. İşte şimdi kullanıma çıkan;

WhatsApp son haftalarda birçok yeni özellik kazandı. Hatırlarsınız geçtiğimiz dönemde yeni saklama alanı yönetimi aracıyla öğeleri toplu halde silmeyi ve saklama alanı açmayı oldukça kolaylaştıran altyapıyı kullanıma sunmuştu. Daha sonra ise uzun zamandır gündemde olan süreli mesajlar özelliği kullanıma çıkmıştı. Şimdi ise beta testleri uzun süredir devam eden duvar kağıdı özelleştirme altyapısı geldi. Bu sayede kişiler artık her sohbet penceresi / kişi için ayrı duvar kağıdı belirleyebiliyor. Birçok kişiyi fazlasıyla memnun edecek bu durum, açık olan sohbet penceresini belirleme konusunda da faydalı görünüyor. Çünkü bazen kişiler daha önce açık pencere üzerinden yanlış kişilere mesaj atabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bununla beraber yeni duvar kağıtları da getiren sürüm, koyu ve açık arayüz modları için ayrı duvar kağıdı belirlenmesine de imkan tanıyor. Bu da gerçekten oldukça faydalı görünüyor. Yeni WhatsApp özelliklerinin gün içerisinde herkes için hem iOS hem de Android tarafında kullanıma çıkması bekleniyor.

WhatsApp tarafında kısa süre önce de yerleşik alışveriş özelliği kullanıma alınmıştı

Şirket yakında herkes için açılacak özelliği şu şekilde tanımlıyor: “Kullanıcıların doğrudan bir sohbetin içinden mevcut ürünlere göz atmalarını ve satın alma işlemi yapmalarını sağlayan yöntemleri artırıyoruz. Ayrıca, işletmelerin bu özellikleri mevcut ticaret ve müşteri çözümlerine entegre etmelerini kolaylaştırmak istiyoruz. Bu entegrasyon olanağı, bu dönemden en çok etkilenen küçük işletmelerin birçoğuna yardımcı olacak.”