reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp için beklenen çok güzel bir özellik daha kapıda

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma servisi WhatsApp, çok uzun zaman önce bilgisi verilen bir özelliğe çok yakında kavuşacak gibi görünüyor.

Facebook‘un sahibi olduğu WhatsApp, biliyorsunuz sürekli olarak yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Uygulama son dönemde sık sık karşımıza kendisini belirlenen süre sonra silen mesaj altyapısı ile çıkıyor. Bu altyapı ile sohbet içerisinde tüm mesajlar belirli bir süre sonra otomatik olarak silinir hale geliyor. Bu merak edilen özellik halen beta durumunda bulunuyor. Son Android betasında görüldüğü kadarıyla uygulamanın beklenen çoklu hesap desteği de geliyor. Bu özellik sayesinde kişilerin aynı WhatsApp hesabını iki farklı cihazda kullanmasının önü açılıyor. Bu sayede bir hesap örneğin hem Android telefonda hem de Android tablet üstünden açılabilecek deniyor. Bu özelliğin Android yanında iOS tarafında da sunulacağı biliniyor ve farklı cihaz üstü girişlerde kişilerin bildirim alacağı da aktarılıyor. Özelliğin tam net olarak ne zaman geleceği ise henüz belli değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp için en son büyük güncelleme koyu arayüz modu olmuştu

Firma geçtiğimiz ay koyu arayüz modunu hem iOS hem de Android için kullanıma sunmuştu. Bu mod halen kullanmayanlar var arayüzü özellikle OLED / AMOLED ekranlı telefonlar için çok daha az enerji harcar hale getiriyor. Aynı zamanda karanlık ortamdan mesajlaşmayı da kolaylaştıran koyu arayüz modu, bu görevini en iyi şekilde tamamen siyah seçeneğiyle sunuyor. Yeni özellik firmanın açıklamasına göre özenle hazırlanmış ve sistemlerin yerleşik koyu mod ayarlarıyla uyumlu olarak görev yapıyor.

İlgili Video