reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

whatsapp koronavirüs

WhatsApp için kişi ekleme ile alakalı yeni özellik

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma servisi WhatsApp için yeni bir özellik daha ortaya çıktı. Bu özellik kişi eklemeyi kolaylaştırıyor.

Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp, korona dönemine rağmen gelişmesini sürdürüyor. Bu sefer uygulamanın en son Android betasında görülen QR kod temelli kişi ekleme özelliği gündemde. Yakında herkes için çıkacak özellik, kişi ekleme sürecini saniyeler içerisinde tamamlanan QR tarama üstünden sunuyor ve böylece güzel zaman kazandırıyor. QR kod bölümüne “benim kodum” ve “kod tarama” olmak üzere iki farklı seçenek koyan firma, süreci olabilecek en sade şekilde sunmayı başarmış gibi görünüyor. Dediğimiz gibi özelliğin önümüzdeki günlerde eksiksiz olarak herkese gelmesi bekleniyor. Burada iOS ve Android ayarımının olması ise beklenmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp kısa süre önce iki güzel haberle karşımıza çıkmıştı

WhatsApp için kısa süre önce bir Messenger Rooms entegrasyonuna sahip olacak haberi ortaya çıkmış, bu sayede sekizden fazla üyeye sahip WhatsApp grupları video görüşme için hemen Rooms’a geçiş yapabilecek denilmişti. Daha sonra bu imkan uygulamanın en son Android betasında açık şekilde göründü. Uygulamaya bir “Room” kısayolu ekleyen firma, yeni hizmeti çok daha geniş kitlelere yayma konusunda hızlı davranıyor gibi görünüyor. Bu arada WhatsApp Web için dark mode / koyu arayüz / siyah tema desteğinin de yolda olduğu aktarılıyor. Bu da şu an firma tarafından aktif olarak test ediliyor ve çıktığı zaman özellikle dizüstü sahiplerini çok memnun edecek gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir

Uygulamanın koyu arayüz modu