reklamı kapat

POPÜLER

Instagram QR kod

Instagram için QR kod dönemi başladı; işte bilinmesi gerekenler

Sosyal medyanın en büyük platformlarından birisi olan Instagram, uzun süredir testleri yapılan QR kod dönemini herkes için başlattı.

Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp uygulamasına geçtiğimiz ay QR kod desteği gelmişti. Firma bu özelliği şu şekilde tanıtmıştı: “Yeni kişi eklemeyi her zamankinden daha kolay hale getiriyoruz. Çok yakında, yeni biriyle tanıştığınızda QR kodunu tarayarak onu kişilerinize ekleyebileceksiniz. Artık telefon numaralarını tek tek girmeniz gerekmiyor.” İşte bu altyapı kısa süre önce yine Facebook’un sahibi olduğu Instagram platformuna da geldi. Herkes için aktif edildiği aktarılan QR kod altyapısı, kişilerin birbirlerini takip etmesini kolaylaştırıyor. Artık size özel üretilen QR kodu telefon kamerası ile taratan kişiler, hızlı şekilde IG profilinize gelebiliyor. Sürecin QR kod destekli her kamera uygulamasında çalıştığı aktarılıyor. Bu da gerçekten güzel görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En son Instagram ve Messenger mesajları birleşti

Facebookuzun zamandır “Messenger, Instagram, ve WhatsApp” mesajlarını bir araya getirme çalışması yapıyor. Firma kişilerin mesajlarına istedikleri her servisten ulaşmasına imkan tanımak istiyor. İşte bu altyapı yurt dışında ilk aşamasıyla başladı. Şimdilik süreçte WhatsApp yer almıyor. Ancak iOS ve Android tarafında bazı kullanıcılara birleştirilmiş Facebook Messenger ve Instagram mesaj kutuları gelmeye başlamış durumda. Bu entegrasyon sayesinde kişiler iki tarafın mesajlarını / sohbetlerini bir araya getiriyor ve bu da kullanışlı görünüyor. Bu sayede uygulamalar arasında sürekli geçiş yapma ihtiyacı tamamen ortadan kalkıyor. Bu altyapının yakında Türkiye dahil herkese gelmesi bekleniyor.

İlginiz Çekebilir

Geleceğin roketi ilk kez tam olarak havalandı