reklamı kapat

POPÜLER

Instagram Reels TikTok

Instagram Hikayeleri Facebook’a geliyor

Sosyal medyanın en büyük platformlarından birisi olan Instagram, yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Firma yeni bir özellik daha test ediyor.

Facebook’un sahibi olduğu Instagram, kişilerin daha fazla yeni içerik keşfetmesi için kısa süre önce önemli bir adım atmış ve kişilerin ana akışlarının sonuna öneri fotoğraf ve videolar getirmeye başlamıştı. Kişiler takip ettikleri hesaplardan gelen paylaşımların hepsini gördükten sonra çıkan bu önerilen içerikler, platformun en yeni özelliğiydi. Şimdi ise şirket Instagram Hikayelerinin Facebook uygulaması üzerinden görüntülenmesi için bir teste başladı. Kişilerin seçimine bağlı olarak birbirine bağlanmış hesaplar üzerinde çalışacak özellik, Hikayeler altyapısını Facebook tarafıyla birleştirecek ve böylece takipçileriniz paylaşımlarınızı kesinlikle kaçırmayacak. Elbette isteyenler Instagram’daki Hikayeler paylaşımlarının bağladıkları Facebook hesabına gitmesini engelleyebilecek. Yakında herkese gelecek özellik yüksek ihtimalle yerleşik olarak kaplı olacak. Firma iki platformu birleştirmeye devam ediyor ve bu birçok kişinin hoşuna gitmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram için kısa süre önce QR kod desteği de gelmişti

Türkiye dahil herkes için aktif edildiği aktarılan QR kod altyapısı, kişilerin birbirlerini takip etmesini kolaylaştırıyor. Artık size özel üretilen QR kodu telefon kamerası ile taratan kişiler, hızlı şekilde IG profilinize gelebiliyor. Sürecin QR kod destekli her kamera uygulamasında çalıştığı aktarılıyor. Bu da gerçekten güzel görünüyor.

İlginiz Çekebilir

Geleceğin roketi ilk kez tam olarak havalandı