reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram’ın test ettiği birçok yeni özellik ortaya çıktı

Facebook‘un popüler platformu Instagram, yine test ettiği birçok yeni özellikle gündemde bulunuyor. Ancak elbette bu kötü bir durum değil. Şirket gerçekten ilginç ve faydalı duran yenilikler planlıyor.

Instagram biliyorsunuz sürekli olarak yeni özellikler test ediyor. Bunları genele yaymadan önce ufak bir kitle üzerinde deneyen firma, geleceklerin sinyalini önceden vermeyi seviyor. Bu noktada ortaya çıkan yeni özelliklerden ilki ise yavaş çekim modu. Hikayeler içerisinde yer alan bu mod, kişilerin direkt olarak uygulamada yavaş çekim videolar kaydetmesine imkan tanıyor. Bu sayede önce telefonun kendi kamerasında çekip sonra platforma atma derdi bitiyor. Bir diğer yenilik ise hikayelere Facebook’a benzer şekilde GIF temelli reaksiyon gösterme özelliği. Ayrıca kişileri sessize alma özelliği de test edilenler arasında. Bu sayede bir kişiyi takibi bırakmadan sessize alabiliyorsuzun. Sessize aldığınız kişilerin paylaşımları ana akışınızda çıkmıyor. Ayrıca yine Hikayeler için bir yenilik daha deneniyor. Bunun sayesinde kişiler paylaştıkları hikayeleri hazırlanan özel bir takvim üzerinde görebiliyor. Bu da geriye dönük paylaşımlar için oldukça güzel görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Artık Instagram’daki tüm paylaşımlarınızı indirebilirsiniz

Buradan erişim sağlanabilen yeni araç, kişilerin şimdiye kadar yaptığı tüm paylaşımları indirmesine imkan tanıyor. Bu aracı kullanmak için açılan sayfaya e-posta / parola bilginizi vermek ve tarafınıza gönderilecek bağlantıyı beklemek yeterli oluyor. Şirket süreci şu cümlelerle açıklıyor: “Fotoğraflarını, yorumlarını, profil bilgilerini ve daha fazlasını içeren bir dosyanın bağlantısını sana e-postayla göndereceğiz. Aynı anda hesabından gönderilen tek bir istek üzerinde çalışabiliriz ve bu verileri toplayıp sana göndermemiz 48 saati bulabilir.

İlgili Video

Snapchat’in geliştiricisinde yeni donanım