reklamı kapat

POPÜLER

Instagram çıkartma

Yeni Instagram özelliğindeki can sıkıcı detay

Instagram bir süredir üzerinde çalıştığı özellikte yavaş yavaş son noktaya gelmiş gibi görünüyor. Hikayeler yakında yeni bir çıkartmaya kavuşuyor.

Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, yepyeni bir özellikle kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Nisan ayının sonlarına doğru keşfedilen yeni çıkartma, Hikayeler özelliğine de alternatif bir eğlenceyi dahil ediyor. Yakında kullanıcılar şarkı sözlerini GIF şeklinde hikayelere ekleyebilecek. Bu özellikte seçtiğiniz şarkı sözü yine sizin tarafınızdan belirlenen font ve tarzla beraber hikayede oynamaya başlıyor. Farklı oynatma tarzlarının yer aldığı çıkartmada şarkı sözlerini karaoke gibi akıtabiliyor ya da kelimeleri tek tek ekrana gelecek şekilde yansıtabiliyorsunuz. 5 farklı görüntüleme tarzı üzerinde çalışıldığını belirtelim.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram çıkartması müzikle beraber çalışıyor

Özelliğin Instagram’ın müzik çıkartmasıyla beraber çalıştığı kaydediliyor. Yani müzik arka planda akarken, sözler de onunla senkronize bir şekilde ekrana geliyor. Bu ise Türkiye’deki kullanıcılar açısından kötü bir haber. Çünkü geçtiğimiz yaz uygulamaya dahil edilen müzikli hikayeler Türkiye’de kullanılamıyor. Çıkartmayı hiç yerleştiremediğimiz gibi, bunu kullanan yabancı kullanıcıların hikayelerinde de müziği duyamıyoruz. Bu sebeple şarkı sözü çıkartması test aşamasını tamamladıktan sonra her yerde kullanıma sunulmayabilir.

Özellik ise test aşamasının 3. evresine girmiş durumda. Bu da çok yakında kullanıcılarla buluşabileceğini işaret ediyor. Kullanıcıların hikayelere müziksiz, sadece şarkı sözünü dahil edip edemeyeceği şimdilik çok net değil ne yazık ki. Spotify desteği sunulup sunulmayacağı da merak ediliyor. Ancak o noktada da olasılığın bir parça düşük olduğunu belirtelim.

İlginizi çekebilir

Hikayelere test ekleme