reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram kodlarında ortaya çıkan yeni “hikaye” çıkartması

Instagram hikayeler için ilgi çekici bir özellik üzerine çalışıyor. Test edilen yeni çıkartma toplulukları bir araya getiriyor.

Popüler sosyal ağ Instagram, getireceği yeni özellikler üzerine çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Jane Manchun Wong tarafından kodlarda keşfedilen yeni yetenek ise platformun en popüler özelliği “Hikayeler” kısmına geliyor. Yeni bir çıkartma üzerinde çalışan platform görünen o ki Instagram’da da Facebook’ta olduğu gibi bir etkinlik oluşturma özelliğinin olmasını istiyor. Ancak burada elbette çalışma dinamikleri biraz farklı. Takipçilerinizle buluşmak ya da Yakın Arkadaşlar grubuyla bir etkinlik düzenlemek istiyorsanız yeni özellikle bunu doğrudan hikayelerden yapmak mümkün oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Etkinlik çıkartması Instagram gruplarından sonra gelebilir

Tıpkı diğer çıkartmalarda olduğu gibi kendine ait bir paneli olan bu çıkartmada etkinlik konusu, tarihi ve yeri belirtiliyor. Çıkartmanın altında ise cevap verme seçeneği bulunuyor. Instagram’ın test ettiği bu özelliğin ise özellikle geçtiğimiz günlerde test edilen bir özellikten sonra çıkabileceğini düşünüyoruz. Detaylarını buradan okuyabileceğiniz özellikte platformun önümüzdeki dönemlerde hikayeler için Yakın Arkadaşlar dışında küçük gruplar oluşturmaya izin verebileceğinden bahsetmiştik. Daha doğrusu sohbet gruplarına özel bir hikaye atılabilecekti. Bu durumda etkinlik çıkartmasının bu tür bir özellikten sonra gelmesi bir parça daha mantıklı gibi görünüyor. Öte yandan konser, sinema gibi toplu etkinliklere takipçilerinizin katılıp katılmadığını da bununla ölçmek mümkün.

Şimdilik testa aşamasında olan özelliğin platformdaki yerini ne zaman alacağı bilinmiyor.

İlginizi çekebilir

HTC Vive Cosmos Türkiye’de