reklamı kapat

POPÜLER

Sanal gerçeklik HTC Vive Cosmos

Sanal gerçeklik deneyimine sınıf atlatan HTC Vive Cosmos Türkiye’de [Video]

Sanal gerçeklik deneyimine sınıf atlatan HTC Vive Cosmos Türkiye satışı için geri sayımı başlattı. Yenilenen tasarımı, arayüzü ve donanımıyla sanal gerçeklik yeniden tanımlanıyor.

Sanal gerçeklik konusunda en gelişmiş deneyimlerden birini sunan HTC Vive Cosmos nihayet Türkiye’deki satışını müjdeledi. 21 Ekim‘den itibaren raflardaki yerini alacak olan cihaz 6.999 TL fiyatla meraklılarıyla buluşacak. Tasarımda bazı değişikliklere giden Vive Cosmos hem profesyonel alanda hem de kişisel kullanım için kullanıcılara çözümler sunuyor. Altı adet kamera sensörüyle donatılan yeni Vive takip sistemi basit kurulumuyla da beğenileri topluyor. Önceki modele kıyasla tasarımında ciddi değişimlere giden modelde artık oyuna ya da içeriğe ara verdiğinizde başlığı hafifçe yukarı iterek kafanızdan çıkarmadan gözünüzden uzaklaştırabiliyorsunuz. Başlığın yanındaki kulaklıklar ise deneyimi destekliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HTC Vive Cosmos oyundan profesyonel kullanıma çözümler sunuyor

Orijinal Vive modeline kıyasla çözünürlüğünü de yüzde 88 iyileştiren model kullanıcılara 2880×1700 piksel çözünürlük sunuyor. Üç farklı demo ile kısa bir ön inceleme yapma şansı bulduğumuz cihazın sunduğu görsellikteki iyileşmeyi bir bakışta fark etmek mümkün oluyor. Gözlüklü kullanıcılar için de başlığın daha rahat bir deneyim sunduğunu söyleyebiliriz. 110 derece görüş alanı sunan HTC Vive Cosmos 90 Hz yenileme hızına sahip. Kumandalarının da tasarımını değiştiren model çok daha sezgisel bir kontrol deneyimi sağlıyor.

Cihazın sunduğu deneyimler ise yeni aksesuarlarla iyileştirilecek. Bu alanda mevcut Lighthouse baz istasyonlarını kullanmaya devam etmek isteyen kullanıcılar için Vive Cosmos External Tracking Mod’u öne çıkıyor. Cihaz aynı zamanda Vive kablosuz adaptör ile de kablolarından kurtulabiliyor. Vive kablosuz adaptör desteğinin bağlantı kitiyle birlikte ayrı satılacağını da kaydedelim.