reklamı kapat

POPÜLER

HTC Vive’ın fiyatı belli oldu

Tanıtıldığından bugüne kadar çıkışı birkaç kez ertelenen HTC Vive’ın ön sipariş tarihi ve resmi fiyatı nihayet açıklandı. Nisan ayı başlarında teslimatlara başlaması beklenen HTC Vive, 799 dolar fiyatla satışa sunulacak.

Ön siparişleri 29 Şubat’ta almaya başlayacak olan HTC, sanal gerçeklik gözlüğünün fiyatını 799 dolar olarak belirlediğini duyurdu. Ek olarak HTC Vive’ın akıllı telefona gelen aramaları cevaplama, mesajları kontrol etme, takvim bildirimlerini görüntüleme gibi entegre özellikleri de tanıtıldı. HTC Vive, iOS ve Android işletim sistemini destekliyor.

Son kullanıcıya ulaşacak olan HTC Vive ürün kutusunun içinde sanal gerçeklik gözlüğün kendisi, iki adet kablosuz kumanda, Vive Link Box, iki adet Vive istasyonu ve bir çift kulaklık yer alacak. Sınırlı bir süre için HTC Vive ücretsiz iki oyunla birlikte gelecek: Job Simulator: The 2050 Archives ve Fantastic Contraption. HTC, cihaz için NVIDIA GeForce GTX 970 veya AMD Radeon R9 290 veya daha ileri grafik kartlarını öneriyor.

799 dolarlık fiyat, Oculus’un sanal gerçeklik gözlüğü için koyduğu fiyatta olduğu gibi (599 dolar) son kullanıcı için yine hayal kırıklığı oldu. Bilindiği üzere iş sanal gerçeklik gözlüğünü almakla bitmiyor. Onunla uyumlu konfigürasyona sahip PC’ler için başlangıç fiyatlarının 900 dolar olduğu düşünülürse sanal gerçeklik gözlüğü ile oyun oynamanın şu aşamada lüks sınıfına girdiğini söylemek mümkün.