reklamı kapat

POPÜLER

LG ve Valve ortaklığında yepyeni bir sanal gerçeklik gözlüğü geliyor

Daha önce HTC ortaklığıyla HTC Vive’ı geliştiren Valve, bir kez daha sanal gerçeklik alanında ortaklığa gidiyor. Valve ve LG’nin ortaklaşa SteamVR sanal gerçeklik gözlüğü geliştireceği resmiyete kavuştu. 

LG daha önce LG 360 VR isminde bir sanal gerçeklik gözlüğü piyasaya sunmuştu. Ancak cihazın başarısız tasarımı, yüksek fiyatı ve kendisine özel uygulamaların eksikliği gibi nedenler, LG 360 VR’ın iyi bir konuma gelmesinin önüne geçmişti. Valve yaptığı açıklamayla LG ile yeni bir sanal gerçeklik cihazı geliştirmek için çalışmalar yaptıklarını belirtti. Geliştirilen cihazın özellikleri ve çıkış tarihi hakkında herhangi bir bilgi bulunmuyor. Ayrıca cihazın fiyat bilgisi de henüz mevcut değil. Cihazın prototipinin bu haftaki GDC fuarında, Valve standında karşımıza çıkacağı ifade ediliyor.

HTC ile Valve ortaklığında hazırlanan HTC Vive, kendi alanında en iyi cihazlardan biri olarak gösteriliyor. Gelişmiş sensörleri, görüntü kalitesi ve kendisine özel oyunları ile HTC Vive, oyuncuların rüyalarını süslüyor. İncelemelerde de yüksek puanlar alan HTC Vive, birçok kişiye göre en büyük rakibi Oculus Rift’ten daha iyi bir performans sergiliyor. HTC Vive’ın bu kadar başarılı olması, LG ile ortak geliştirilen cihazla ilgili beklentileri de had safhaya çıkarıyor. LG’nin yeni sanal gerçeklik gözlüğünün detaylarını önümüzdeki haftalarda öğreneceğiz.

ETİKETLER
YORUMLAR