reklamı kapat

POPÜLER

Fitbit’in yeni akıllı bilekliği kendisini gösterdi

Son zamanlarda yeni cihazlarından ziyade satın alımlarıyla gündeme daha fazla gelen Fitbit, yeni bir aktivite takip cihazı hazırlığında. Fitbit Alta HR, basit ve hafif yapısıyla kullanıcıların tüm gün boyunca ayrılmak istemeyeceği türden bir aksesuar olarak karşımıza çıkıyor.

Wareable’ın aktardığına göre Fitbit daha önce de söylendiği gibi yeni bir aktivite takip cihazı geliştiriyor. Yayınlanan görselde cihazın ince bir formda olduğu ve üzerinde küçük bir ekran taşıdığı görülüyor. Ekranda saat ve kalp ritmi bilgisi dışında herhangi bir bilgiye rastlanmıyor. Görselin görülebilen kısmında herhangi bir tuşa yer verilmediğini de söylemek gerekiyor. Saat benzeri bir kayış kullanan cihazın böylece her bileğe rahatlıkla uyacağı ve bilek ölçüsüne göre farklı kayış alma gereksinimi duyulmayacağı ifade ediliyor. Görselde yalnızca tek bir renkte görülse de cihazın farklı renk seçenekleriyle satışa sunulmasına kesin gözüyle bakılıyor.

İsmi ve görseli dışında hakkında herhangi bir bilgi bulunmayan cihazın gelişmiş özellikler sunmak yerine temel aktivite takip özellikleri sunması ve kalp ritmi takibi yapması bekleniyor. Eğer düşünüldüğü gibi cihazda gelişmiş aktivite takip özellikleri yer almazsa cihazın fiyatının düşük seviyede olabileceğini söylemek gerek. Fitbit Alta HR ile ilgili yeni bilgilerin önümüzdeki haftalarda ortaya çıkması bekleniyor.

ETİKETLER
YORUMLAR