reklamı kapat

POPÜLER

Fitbit kalp ritmi ölçümü yapabilen yeni akıllı bilekliğini tanıttı

Fitbit‘in yeni bir aktivite takip cihazı üzerinde çalıştığı bir süredir biliniyordu. Hatta geçen günlerde cihazın adı ve görseli ortaya çıkmıştı. Sızıntıların üzerinden çok geçmeden Fitbit yeni aktivite takip cihazını tüm detaylarıyla tanıttı.

Yeni duyurulan Alta HR’nin bir önceki modeli olan Alta aslında aktivite takip cihazı satın almak isteyenlerin hemen hemen her beklentisini karşılıyordu. Fakat kalp ritmi takibi yapılmak istendiğinde Fitbit Charge 2 veya daha büyük bir model olan Fitbit Blaze‘i satın almak gerekiyordu. Yeni Fitbit Alta HR, bu büyük eksikliği kapatıyor ve kibar tasarımıyla da aktivite takip cihazı satın almak isteyenlerin öncelikli tercihlerinden biri olacak gibi görünüyor. Orijinal Alta modeliyle hemen hemen aynı gibi görünen cihazda Alta’nın kayışlarını kullanmak mümkün. Böylece önceki cihazın kullanıcılarının yeni kayışlar almasına gerek kalmıyor.

Fitbit’in belirttiğine göre Alta HR’nin üretim sürecindeki en zor aşama, kalp ritmi sensörünü bu küçük gövde içine sığdırmak olmuş. Bunun için özel bir çip geliştirildiğini ve donanımın boyutunun küçültüldüğünü belirten Fitbit, bu sayede bilekliğin içine daha yüksek kapasiteli bir pil yerleştirmeyi başarmış. Fitbit Alta HR’nin 7 güne kadar pil süresi sunduğu belirtiliyor. Kalori, adım sayısı ve artık kalp ritmi takibi yapabilen Fitbit Alta HR, önümüzdeki ay yurt dışında 150 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Cihazın şu an Fitbit’in resmi sitesinde ön siparişe sunulduğunu belirtelim.