reklamı kapat

POPÜLER

fitbit luxe

Fitbit imzalı en yeni aktivite takip ürünü bir akıllı yüzük mü olacak?

Giyilebilir ürün pazarının en büyük isimlerinden Fitbit, ürün gamını genişletmeyi sürdürüyor. Bu sefer bir akıllı yüzük yolda olabilir.

Akıllı yüzük modelleri hali hazırda pazarda ancak genel olarak çok dikkat çekmiyor. Bu alanı hareketlendirecek isim ise gerçek anlamda Fitbit olabilir.

Çünkü bulunan resmi kayıtlara göre firma bu konuda aktif olarak çalışmalar yapıyor. Firmanın ilk akıllı yüzük modelinin nasıl görüneceği henüz bilinmiyor.

Ancak resmi patentler üzerinden ürünün SpO2 yani kandaki oksijen oranını ölçebileceği aktarılıyor. Akıllı telefonlar ile Bluetooth ya da NFC üzerinden veri aktarımı yapabileceği düşünülen ürün, elbette aktivite takibi de yapabilecek.

Henüz ne zaman çıkacağı bilinmeyen Fitbit’in akıllı yüzük modeli, limitli alan nedeniyle geliştirmenin zor olduğu teknolojik oyuncaklar arasında yer alıyor. Bu açıdan ürün hiçbir zaman raflara çıkamama ihtimali de taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fitbit imzalı son giyilebilir ürün Luxe olmuştu

Hatırlamak adına silikon kayış kullanan ve genel olarak ince gövdeli bir aktivite takip bilekliği olan Luxe, bünyesinde renkli bir OLED ekran barındırıyor.

Metal gövdesi ile hem premium hissiyatı artıran hem de sağlamlığı yüksek olan ürün, tasarımsal olarak devrim yapmasa da şık bir seçenek oluşturuyor.

7/24 takılması amacıyla tasarlandığı aktarılan Luxe, elbette kayış değişimine izin veriyor. Firmanın burada tam 100 dolara çıkan metal kayış seçenekleri bulunuyor.

Her kalemde spor / aktivite takibi yapabilen Fitbit Luxe, bünyesinde herhangi bir fiziksel buton taşımıyor. Bunun yerine her şey dokunmatik ekrandan yönetiliyor.

iOS ve Android telefonlar ile uyumlu olan ürün, GPS’e sahip değil. GPS verisi direkt olarak bağlı telefondan alınıyor. Mi Band 6 karşısında dikkat çeken Fitbit Luxe, 150 dolarlık bir yurt dışı fiyatına sahip.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi telefonlarını böyle detaylı şekilde test ediyor