reklamı kapat

POPÜLER

Fitbit Charge 5

Yapılan sızıntı ile Fitbit Charge 5 kendisini gösterdi; işte detaylar

Giyilebilir ürün pazarının en büyük isimlerinden Fitbit, çok yakında Fitbit Charge 5 akıllı bileklik modeli ile ses getirecek.

Hazırladığı ürünler Türkiye’de de resmi olarak satılan Fitbit, rakipleri gibi yeni seçenekler üzerinde geliştirme çalışmaları yapıyor. İşte bunlardan birisi olan akıllı bileklik Fitbit Charge 5, Evan Blass’tan gelen görseller ile tasarımsal olarak karşımızda bulunuyor.

Görebileceğiniz üzere standart bir çizgisi olan ürün, bildiğimiz kadarıyla Charge serisi için bir ilke imza atarak renkli ekran üzerine kuruluyor. Yeni görseller ile kesinleştiği üzere ekran gövde oranı iyi olmayan yani gövdesine oranla ekranı oldukça ufak kalan Charge 5, teknik olarak bakarsak NFC desteğine sahip.

Yerleşik olarak GPS taşıyan ve nabız yanında SpO2 ölçümü de yapabilen Charge 5,  birçok sporu otomatik şekilde kayıt altına alabiliyor ve telefon bildirimlerini de gösterebiliyor.

Güzel bir arayüz ile gelen ürün, kesin olmasa da tahminlere göre yan taraftaki yüzlerden kaydırma temelinde kontrol edilebiliyor. Ancak bunun kesin olmadığını belirtmek gerekiyor. Modelin henüz ne zaman tanıtılacağı ya da fiyatı belli olmuş değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Firma, Fitbit Charge 5 dışında başka cihazlar da geliştiriyor

Geçtiğimiz aylarda bulunan resmi kayıtlara göre firma akıllı yüzük alanında aktif olarak çalışmalar yapıyor. Firmanın ilk akıllı yüzük modelinin nasıl görüneceği halen bilinmiyor.

Ancak resmi patentler üzerinden ürünün SpO2 yani kandaki oksijen oranını ölçebileceği aktarılıyor. Akıllı telefonlar ile Bluetooth ya da NFC üzerinden veri aktarımı yapabileceği düşünülen ürün, elbette aktivite takibi de yapabilecek.

Halen ne zaman çıkacağı bilinmeyen Fitbit’in akıllı yüzük modeli, limitli alan nedeniyle geliştirmenin zor olduğu teknolojik oyuncaklar arasında yer alıyor. Bu açıdan ürün hiçbir zaman raflara çıkamama ihtimali de taşıyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi telefonlarını böyle detaylı şekilde test ediyor