reklamı kapat

POPÜLER

Samsung LSP7T The Premiere

Ultra kısa mesafeli 4K lazer projektör; Samsung The Premiere LSP7T incelemesi

Samsung’un yeni lazer projektörü The Premiere LSP7T, ultra kısa mesafeden sunduğu 4K çözünürlük desteğiyle fark yaratıyor. Sinema deneyimini evlere taşıyan model hakkındaki detaylar incelememizde

Kısa bir süre önce Samsung’un yeni 8K QLED televizyonunu inceleme fırsatı bulmuştuk. Sunduğu deneyimle bizi etkilemeyi başaran 8K çözünürlüklü televizyonun ardından bu kez Samsung’un yeni lazer projektörünü test etik. The Premiere adı verilen kategori altında kullanıcıların beğenisine iki farklı model sunuluyor. Bu modellerden ilki LSP7T, diğeri ise LSP9T. Biz LSP7T modelini inceleme fırsatı bulduk. Üst düzey bir projektör modeli olarak karşımıza çıkan LSP7T, ultra kısa mesafeden 120 inçe kadar görüntüyü duvara yansıtabiliyor. Üçlü lazer teknolojisini bünyesinde barındıran model gerçekçi ve canlı görüntüler sunan, dünyanın ilk HDR10+ belgeli projektörü olma özelliğine de sahip.

Projektörde sunulan lazer teknolojisinden kısaca bahsetmekte yarar var. Lazer projektörler lambalı projektörlere kıyaslandığında hem daha iyi bir görüntü kalitesi sunuyor hem de daha az enerji harcıyor. Lazer projektörler bununla birlikte parlaklık konusunda da başarılı. Kısa mesafeden görüntü aktarımı yapması sebebiyle projektörü direkt olarak duvarın veya perdenin önüne koyabilirsiniz.