reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Samsung Premiere 8K ve Premiere 5 projektörlerini tanıttı

Samsung, CES 2024’te isminde de geçtiği üzere 8K çözünürlük desteği bulunan Premiere 8K ve aynı zamanda Premiere 5 projektörlerini tanıttı.

CES 2024 kapsamında tanıtılan yeni ürünlerden Samsung Premiere 8K, “8K” çözünürlük seviyesiyle dikkat çekiyor ve “Wireless One Connect Box” kutusuyla görüntü aktarımını kablosuz olarak ve zahmetsiz olarak gerçekleştirebiliyor. Bu sayede direkt olarak projektörün kendisine kablo ile bağlantı zorunluluğu kalkıyor, kısa mesafede çalışan ürün 150-inç seviyesine kadar görüntü yansıtabiliyor. 4K içerikleri yapay zeka ile 8K’ya çıkarabilen model, 4.000 lümen parlaklık sunuyor ve birçok ayarlamayı kendisi otomatik olarak yapabiliyor. Model hakkında Samsung Türkiye şunları aktarıyor: “Dünyada kablosuz bağlantı sunan ilk projektör Premiere 8K, kablo ihtiyacını ortadan kaldırarak tüketicilerin yaşam alanlarını temiz ve düzenli tutmasına yardımcı oluyor. Ultra kısa atımlı projektör, kullanılabilirliği artırmak ve giderek çeşitlenen kullanım senaryoları sunmak için, görüntü kapalıyken premium ev sesi, bulut oyun, uzak alan mikrofonuyla her zaman açık ses ve dört bölümlü çoklu ekran görünümü gibi akıllı özelliklerle donatıldı. Samsung’un patentli “Sound-on-Screen/Ekranda Ses” teknolojisine sahip projektör, sarmalayıcı ses deneyimi sunmak için üst hoparlör modülünü ve yazılım algoritmalarını entegre ediyor.” Samsung Premiere 5 ise daha altta konumlandırılan bir seçenek ve maksimum 100-inç boyutunda bir ekran alanı oluşturuyor. Yerleşik olarak hoparlör taşıyan modellerin fiyat dahil diğer detayları yakında açıklanacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

CES 2024 kapsamında Samsung başka duyurular da yaptı. Örneğin CES’te tanıtılan yeni QD-OLED TV modeli Samsung S95D, parlama önleyici mat bir kaplama ile geliyor ve bu sayede birçok TV’den farklı olarak konumlandırılan her ortamda dikkati dağıtan yansımaları ortadan kaldırabiliyor. Parlamayı engellerken bazı rakiplerden farklı olarak görüntü kalitesini düşürmeyen şirket, S95D için en üstte 77-inç boyutunu sunuyor ve bu modelde 144 Hz yenileme hızı bulunuyor.

Yani akıcı bir oyun deneyimi için de çok güçlü bir seçenek olan QD-OLED TV, henüz net bir sayı verilmiyor ancak firmanın en parlak OLED panelini kullanıyor. Daha alttaki seçenek olan S90D’de yansıma önleyici katmana yer vermediği açıklanan Samsung, yıllardır kullanılan bağlantı ünitesi “One Connect Box” ile gelen çok ince yapıdaki yeni OLED televizyonları için henüz net fiyatlar açıklamıyor.

Samsung duyuruları yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu

İLGİLİ HABERLER