reklamı kapat

POPÜLER

Acer Aspire 3D 15 SpatialLabs Edition

Acer, CES 2024’te tanıttığı yeni dizüstü modeliyle gözlüksüz 3D deneyimini daha fazla kişiye getiriyor

 - Güncelleme: 08 Ocak 2024 12:06

En büyük bilgisayar üreticilerinden Acer, CES 2024’te tanıttığı yeni dizüstü modeliyle gözlüksüz 3D deneyimini daha fazla kişiye getiriyor.

Acer Aspire 3D 15 SpatialLabs Edition, şirketin gözlüksüz olarak üç boyutlu görüntü sunan en yeni dizüstü bilgisayarı ve bunu sadece 1.399 dolar başlangıç fiyatıyla sunuyor olmasıyla dikkat çekiyor. Bu fiyat ilk bakışta çok düşük gelmeyebilir ancak firmanın benzer özelliğe sahip diğer modelleri tam 3 bin doların üzerinde yer alıyordu. Bu açıdan gözlüksüz 3D deneyimini daha fazla kişiye ulaştıracak model, tasarımsal olarak pek etkileyici görünmüyor, modelin etkileyici yanı fiziksel olarak deneyenlerin çok etkilendiği üç boyutlu görüntü aktarımı oluyor. Modeldeki objeleri havada duruyormuş gibi gösteren 15,6-inç boyutundaki ekran, bunu üst çerçevedeki iki görüntü sensörünü kullanarak gözlerin ve başın konumunu izleyerek gerçekleştiriyor. En üstte Intel Core i7-13620H işlemci, Nvidia GeForce RTX 4050 ekran kartı, 32 GB DDR5 RAM ve 2TB depolama ile donatılabilen model, oldukça kalın bir gövde üzerine kuruluyor ve yüksek ihtimalle Türkiye satış planları arasında da yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Acer, ürün gamına bundan önce gözlüksüz 3D oyun keyfi sunabilen dizüstü modeli SpatialLabs View sonrasında SpatialLabs View Pro isimli iki yeni monitör / ekran eklediğini duyurmuştu. Bu konuda bir açıklama yapan firma, “Her ikisi de başka bir bilgisayara bağlanabilen bu bağımsız 15,6 inçlik 4K ekranlar kullanıcılara SpatialLabs deneyim paketine taşınabilir erişim sağlıyor” demiş ve eklemişti: “Nitelikli içerik üreticiler için tasarlanan bu yeni nesil cihazlar, aynı zamanda, gözlüksüz stereoskopik 3D teknolojisini oyunculara ve ev eğlencesi meraklılarına da sunuyor.” 1,5 kg altında ağrılıkları bulunan bu ekranlar, yüzde 100 Adobe RGB renk gamı kapsaması ile geliyor ve 400 nit parlaklık sunuyor.

Ürünler hakkında spesifik olarak şu özetler geçilmişti: “Acer SpatialLabs View, profesyonel oyuncuların ihtiyacına cevap olarak bilgisayar oyunlarına, medya içeriğine ve hatta kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriğe stereoskopik 3D deneyimini getiriyor. Acer SpatialLabs View Pro ise kurumsal içerik yaratma süreçlerinden satışlara kadar sektördeki tüm ticari dönüşümün her aşamasını desteklemek için tasarlandı.”

SpatialLabs Go ile beraber iki boyutlu içerikleri üç boyutlu hale getirebilen portatif monitörler, oyun için de kullanılabiliyor. Hatta Acer bu konuda şunları aktarıyor: “Oyun dünyasına stereoskopik 3 boyutlu oyun deneyimi getiren yeni bir uygulama olan SpatialLabs TrueGame, oyuncuların en sevdikleri oyunların keyfini tam anlamıyla çıkarmalarını sağlıyor. Bu da olasılık dahilinde çünkü oyunlar, çoğunlukla üç boyutlu düşünülerek oluşturuluyor:

Geliştiriciler inşa ettikleri her sahne ve nesneye derinlikle alakalı bilgiyi dahil ediyor. SpatialLabs, halihazırda var olan bu bilgiyi, oyunları stereoskopik 3D olarak sunmak için kullanıyor. Oyunculara en sevdikleri oyunlarla sorunsuz bir deneyim sunmak için piyasaya sürülecek 50’den fazla modern ve klasik oyun arasında her oyun başlığı için önceden yapılandırılmış özel bir profil oluşturuluyor. Önümüzdeki dönemde de düzenli olarak ek başlıklar için platforma yeni profiller eklenecek. “

Acer çözümleri yanında bu da ilginizi çekebilir: OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti

İLGİLİ HABERLER