reklamı kapat

POPÜLER

Acer SpatialLabs

Acer SpatialLabs ile dizüstüler için gözlüksüz 3D dönemi kapıda

Dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden olan Acer, SpatialLabs teknolojisi ile dizüstüler için gözlüksüz 3D sunmaya hazırlanıyor.

Dakikalar önce dikkat çeken bazı bilgisayar modelleri tanıtan Acer, en çok duyurusunu yaptığı SpatialLabs teknolojisiyle / ekranıyla ile dikkat çekti.

Aktarıldığı kadarıyla SpatialLabs teknolojisi dizüstü bilgisayar ekranlarında gözlüksüz üç boyutlu görüntü sunmaya odaklanıyor.

Bu amacın arkasında direkt olarak profesyonel tasarımcılar yer alıyor. Firma 3D modellerin herhangi bir gözlük kullanmadan üç boyutlu olarak görüntülenmesini hedefliyor.

Şimdilik bu konuda çıkmış bir ticari ürün yer almıyor ancak firma süreçte test örnekleri gösterebilecek kadar ilerlemiş durumda. Deneyenler sistemin yukarıdaki fotoğraf kadar olmasa da benzer bir deneyim sunabildiğini aktarıyor.

Ses getirmeyi başaran Acer SpatialLabs gözlüksüz 3D teknolojisi, aktarıldığı kadarıyla şimdilik özel kamera ve buna bağlı göz takip sistemleriyle çalışıyor.

Dizüstüne konulacak çiftli kamera sistemi kişilerin göz ile kafasını takip ediyor ve oluşturulan 3D içeriği optik elemente sahip bir ekran üzerinden hareket ettiriyor.

Böylelikle içerikler üçüncü boyuta taşınmış oluyor ve süreç 3D videolar odağında da görev yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

3D teknolojisi ilk olarak gelecek bir Acer ConceptD dizüstünde olacak

Gerçek zamanlı bir 3D işleme altyapısı üzerine kurulan sistem, kağıt üzerinde çok güzel görünüyor ancak herkese hitap etmiyor. Hatta bu sisteme birçok profesyonelin de uzak duracağı düşünülüyor.

Ancak Acer alanda yeni bir dönem başlatıyor ve bu yeni dönem uygun fiyatlı ürünler ile birleştirilebilirse gelecekte 3D tasarım yapmak çok daha etkileyici hale gelebilir.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın