reklamı kapat

POPÜLER

Nubia Pad 3D II

Gözlüksüz 3D görüntü sunan yeni tablet: nubia Pad 3D II

 - Güncelleme: 28 Şubat 2024 23:00

Geçtiğimiz yıl tanıtılan nubia Pad 3D üstüne konumlandırılan nubia Pad 3D II, performans ve kaliteyi hatırı sayılır oranda artırıyor.

Gözlüksüz olarak üç boyutlu görüntü sunan yani ekrandaki objeleri dışarıya taşıyabilen Android tablet nubia Pad 3D II, yerini aldığı modelden farklı olarak gücünü Snapdragon 8 Gen 2 işlemciden alıyor ve 5G bağlantı desteğiyle geliyor. 12,1-inç boyutunda 2560×1600 piksellik IPS LCD 144 Hz ekranı en önemli donanımı olan tablet, 3D çözünürlüğü ve 3D görüntüleme parlaklığı ciddi seviyede artırılan ekranında özel bir katman taşıyor ve öne konumlandırılan iki adet 8 megapiksel kamera ile kişilerin gözlerini takip ederek etkileyici bir 3D deneyimi sunabiliyor. Arkasında da iki adet 13 megapiksel kamera olan 10.000 mAh pil ile donatılmış cihaz, yapay zekadan güç alan altyapısı ile 2D içerikleri istenirse 3D hale getirebiliyor. DTS:X Ultra destekli dört farklı hoparlör ile hazırlanan tablet, aktarıldığı kadarıyla 86 derecelik görüş açısıyla birden fazla kişiye 3D görüntüleme deneyimi yaşatabiliyor. Henüz ne zaman satışa çıkacağı ya da kaça satılacağı açıklanmayan nubia Pad 3D II, kısıtlı bir kitleye hitap ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gözlüksüz 3D görüntü konusunda sektörün lideri ise kesinlikle Acer. Hatta firma CES 2024’te de bu kategoriye yeni bir dizüstü eklemişti. Kaçıranlar için Acer Aspire 3D 15 SpatialLabs Edition, şirketin gözlüksüz olarak üç boyutlu görüntü sunan en yeni dizüstü bilgisayarı ve bunu sadece 1.399 dolar başlangıç fiyatıyla sunuyor olmasıyla dikkat çekiyor. Bu fiyat ilk bakışta çok düşük gelmeyebilir ancak firmanın benzer özelliğe sahip diğer modelleri tam 3 bin doların üzerinde yer alıyordu.

Bu açıdan gözlüksüz 3D deneyimini daha fazla kişiye ulaştıracak model, tasarımsal olarak pek etkileyici görünmüyor, modelin etkileyici yanı fiziksel olarak deneyenlerin çok etkilendiği üç boyutlu görüntü aktarımı oluyor. Modeldeki objeleri havada duruyormuş gibi gösteren 15,6-inç boyutundaki ekran, bunu üst çerçevedeki iki görüntü sensörünü kullanarak gözlerin ve başın konumunu izleyerek gerçekleştiriyor. En üstte Intel Core i7-13620H işlemci, Nvidia GeForce RTX 4050 ekran kartı, 32 GB DDR5 RAM ve 2TB depolama ile donatılabilen model, oldukça kalın bir gövde üzerine kuruluyor.

nubia Pad 3D II yanında bu da ilginizi çekebilir: OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti