reklamı kapat

POPÜLER

OPPO
OPPO
OPPO

OPPO, hazırladığı telefon konsepti ile bir kez daha geleceği gösterdi

Katlanabilir telefon pazarına adım atmayan isimlerden OPPO, buna rağmen alanda çalışmalar yapıyor. İşte yeni ortaya çıkan konsept;

OPPO imzalı karşımıza çıkan son model, Samsung Galaxy Z Flip gibi dikey katlanabilir yapıyı benimsiyordu ve firmanın aldığı bir patent ile ses getirmişti. Bu telefon yakın dönem için olasılık dahilinde yer alırken, firma şimdi bir kez daha uzak gelecek gösterimi yaptı. OPPO X 2021 gibi bir konsept olarak görücüye çıkarılan firmanın kredi kartı boyutundaki yeni telefonu, yine katlanabilir yapıda. Bu Japon tasarım stüdyosu Nendo ortaklığında tasarlanan telefon, üç noktadan katlanabiliyor. Bu sayede kapalı halinde oldukça ufak, ihtiyaç halinde ise inanılmaz uzun hale gelebilen konsept telefon, gerçekten çok ilginç görünüyor. İlk açılmada 1.5 inç, ikinci açılmada ise 3.15 inç ekran karşımıza getiren cihaz, tamamen açıldığında 7 inçlik bir ekran alanı veriyor ve OPPO’nun hayalinde entegre bir stylus kalem desteğini de taşıyor. Elbette bu telefonun ne zaman satışa sunulacağı ya da gerçekten satışa çıkıp çıkmayacağı bilinmiyor. Ürünün tanıtım videosunu hemen aşağıda izleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO X 2021 modeli de gerçekten ses getirmişti

Inno Day 2020 etkinliğininin en çok dikkat çekeni OPPO X 2021 isimli genişleyebilir akıllı telefon konsepti olmuştu. Hatırlamak adına bu telefon bünyesindeki kıvrılabilir esnek ekran ile yana doğru açılıyor / büyüyor ve böylece ekran alanını saniyeler içerisinde ciddi oranda artırabiliyordu.

Bünyesinde elbette OLED bir panel yer alan telefon, tam olarak 6.7 inç’ten 7.4 inç’e çıkış yapabiliyor. Katlanabilir telefonlardan farklı olarak bir katlanma yeri olmayan cihaz, OPPO’nun açıklamasına göre yakın zamanda satışa çıkmayacak. Firma model için “kısa vadeli bir ticari çıkış planı” yapmadıklarını aktarıyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da firmanın Türkiye’de de satılan ilk akıllı saati