reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

OPPO

Genişleyebilir telefon OPPO X 2021 nasıl çalışıyor? İşte resmi video

OPPO, düzenlediği Inno Day 2020 kapsamında OPPO X 2021 isimli özel bir telefon tanıtmıştı. Bu model için yeni paylaşım geldi.

Advertisement

Inno Day 2020 etkinliğinin en çok dikkat çekeni OPPO X 2021 isimli genişleyebilir akıllı telefon konsepti olmuştu. Hatırlamak adına bu telefon bünyesindeki kıvrılabilir esnek ekran ile yana doğru büyüyor ve böylece ekran alanını saniyeler içerisinde ciddi oranda artırabiliyordu. Bünyesinde OLED bir panel yer alan telefon, tam olarak 6.7 inç’ten 7.4 inç’e çıkış yapabiliyor. Katlanabilir telefonlardan farklı olarak bir katlanma yeri olmayan cihaz, halen tam olarak ne zaman satışa çıkacak bilinmiyor. Modeli şimdi gündeme getiren ise firmadan gelen yukarıdaki video oldu. Firma bu videoda modelin nasıl “genişlediğini” gözler önüne seriyor. Aktarıldığı kadarıyla bu sistem için telefonun içerisinde iki farklı motor yer alıyor. Genişlemeyi mümkün kılmak adına çok ufak dişli sistemleri geliştiren firma, OPPO X 2021 ile oldukça ses getiriyor. Bu model için son dönemde birçok ön inceleme videosu da çıkıyor. Model prototip olarak da şimdiden oldukça iyi çalışıyor. Bu yapının kullanımının 2022’de artması bekleniyor.

OPPO X 2021 için firmanın resmi açıklaması şöyleydi

“OPPO Ar-Ge’sinin esnek ekran alanındaki en yeni başarısı olan OPPO X 2021 genişletilebilir ekran (rollable screen) konseptli akıllı telefon, kullanıcılara daha doğal bir interaktif deneyim sunuyor. Bu konsept cihaz, Roll Motor aktarma organı, bölümler arası boşluk bulundurmayan ekranı destekleyen ikisi bir arada plaka ve Warp Track yüksek mukavemetli ekran katmanı (0,1 mm) gibi OPPO’nun sahip olduğu üç özgün teknolojiyi kullanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En küçük boyutlarda 6,7 inç (17,01 cm), en büyük boyutlarda ise 7,4 inç (17,89 cm) ölçeğinde genişleyebilen bir OLED ekranı mümkün kılıyor. Böylece kullanıcılar ekran büyüklüğünü kendi ihtiyaçlarına göre ayarlayabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da firmanın Türkiye’de de satılan ilk akıllı saati