reklamı kapat

POPÜLER

OPPO

OPPO X 2021; geleceğin modeli için çıkan ön inceleme videoları [İzle]

OPPO, düzenlediği Inno Day 2020 kapsamında OPPO X 2021 isimli özel bir telefon tanıtmıştı. Bu model için videolar artıyor.

Inno Day 2020 etkinliğinin en çok dikkat çekeni OPPO X 2021 isimli genişleyebilir akıllı telefon konsepti olmuştu. Hatırlamak adına bu telefon bünyesindeki kıvrılabilir esnek ekran ile yana doğru büyüyor ve böylece ekran alanını saniyeler içerisinde ciddi oranda artırabiliyordu. Bünyesinde OLED bir panel yer alan telefon, tam olarak 6.7 inç’ten 7.4 inç’e çıkış yapabiliyor. Katlanabilir telefonlardan farklı olarak bir katlanma yeri olmayan cihaz, aşağıdaki videolarda bir kez daha boy gösteriyor. Bu videolarda  telefonun ekranına hiç olmadığı kadar detaylı bakış atılıyor. Bu telefon için biliyorsunuz üzücü bir durum bulunuyor. OPPO’nun resmi açıklamasına göre model yakın zamanda satışa çıkmayacak. Firma model için “kısa vadeli bir ticari çıkış planı” yapmadıklarını aktarıyor. Ancak yine de 2021’de bir sürpriz gelebilir. Çok yüksek fiyata da olsa bu telefon resmen satışa çıkabilir. Bunun elbette zaman gösterecek. Henüz bir tarih verilmiş değil.

OPPO X 2021 için firmanın resmi açıklaması şöyleydi

“OPPO Ar-Ge’sinin esnek ekran alanındaki en yeni başarısı olan OPPO X 2021 genişletilebilir ekran (rollable screen) konseptli akıllı telefon, kullanıcılara daha doğal bir interaktif deneyim sunuyor. Bu konsept cihaz, Roll Motor aktarma organı, bölümler arası boşluk bulundurmayan ekranı destekleyen ikisi bir arada plaka ve Warp Track yüksek mukavemetli ekran katmanı (0,1 mm) gibi OPPO’nun sahip olduğu üç özgün teknolojiyi kullanıyor.

En küçük boyutlarda 6,7 inç (17,01 cm), en büyük boyutlarda ise 7,4 inç (17,89 cm) ölçeğinde genişleyebilen bir OLED ekranı mümkün kılıyor. Böylece kullanıcılar ekran büyüklüğünü kendi ihtiyaçlarına göre ayarlayabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da firmanın Türkiye’de de satılan ilk akıllı saati