reklamı kapat

POPÜLER

OPPO
OPPO
OPPO

Kıvrılabilir ekranıyla genişleyen OPPO X 2021 için yapılan olumsuz çıkış açıklaması

OPPO, düzenlediği Inno Day 2020 kapsamında OPPO X 2021 isimli özel bir telefon tanıtmıştı. İşte bu model hemen gelmeyecek.

Inno Day 2020 etkinliğininin en çok dikkat çekeni OPPO X 2021 isimli genişleyebilir akıllı telefon konsepti olmuştu. Hatırlamak adına bu telefon bünyesindeki kıvrılabilir esnek ekran ile yana doğru açılıyor / büyüyor ve böylece ekran alanını saniyeler içerisinde ciddi oranda artırabiliyordu. Bünyesinde elbette OLED bir panel yer alan telefon, tam olarak 6.7 inç’ten 7.4 inç’e çıkış yapabiliyor. Katlanabilir telefonlardan farklı olarak bir katlanma yeri olmayan cihaz, OPPO’nun açıklamasına göre yakın zamanda satışa çıkmayacak. Firma model için “kısa vadeli bir ticari çıkış planı” yapmadıklarını aktarıyor. Bu arada firma X 2021’in esnek OLED ekranı üzerinde plastik kullandıklarını da belirtiyor. Yani burada henüz esnek cam yer almıyor. Kıvrılabilir ekranıyla genişleyen ilk ticari akıllı telefonun artık OPPO değil LG’den geleceği düşünülüyor. LG’nin ilk modelini 2021’in hemen başında tanıtması bekleniyor.

OPPO X 2021 için firmanın resmi açıklaması şöyleydi

“OPPO Ar-Ge’sinin esnek ekran alanındaki en yeni başarısı olan OPPO X 2021 genişletilebilir ekran (rollable screen) konseptli akıllı telefon, kullanıcılara daha doğal bir interaktif deneyim sunuyor. Bu konsept cihaz, Roll Motor aktarma organı, bölümler arası boşluk bulundurmayan ekranı destekleyen ikisi bir arada plaka ve Warp Track yüksek mukavemetli ekran katmanı (0,1 mm) gibi OPPO’nun sahip olduğu üç özgün teknolojiyi kullanıyor.

En küçük boyutlarda 6,7 inç (17,01 cm), en büyük boyutlarda ise 7,4 inç (17,89 cm) ölçeğinde genişleyebilen bir OLED ekranı mümkün kılıyor. Böylece kullanıcılar ekran büyüklüğünü kendi ihtiyaçlarına göre ayarlayabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da firmanın Türkiye’de de satılan ilk akıllı saati