reklamı kapat

POPÜLER

OPPO
OPPO
OPPO

Kıvrılabilir ekranlı OPPO X 2021 genişleyebilir telefon ne kadar sağlam?

OPPO, düzenlediği Inno Day 2020 kapsamında OPPO X 2021 isimli özel bir telefon tanıtmıştı. İşte bu model önemli bir sağlamlık detayı verildi

OPPO, uzun süredir merak edilen Inno Day 2020 etkinliğini tamamladı ve karşımıza birçok önemli teknolojiyi çıkardı. Burada en çok dikkat çeken ise OPPO X 2021 isminde lanse edilen genişleyebilir akıllı telefon konsepti olmuştu. Hatırlamak adına bu telefon bünyesindeki kıvrılabilir esnek ekran ile yana doğru açılıyor / büyüyor ve böylece ekran alanını saniyeler içerisinde ciddi oranda artırabiliyordu. Bünyesinde elbette OLED bir panel yer alan telefon, tam olarak 6.7 inç’ten 7.4 inç’e çıkış yapabiliyor. Katlanabilir telefonlardan farklı olarak bir katlanma yeri olmayan cihaz, geçiş ya da büyüme işlemini motorlu olarak kendi başına gerçekleştirebiliyor. İşte bu yapının model henüz konsept aşamasında olmasına rağmen çok sağlam olduğu ortaya çıktı.

Kaynakların açıklamasına göre OPPO X 2021 ekranı 100 binden fazla açılıp kapanmaya / kıvrılmaya rahatlıkla dayanıyor ve bunun üst limit olmadığı aktarılıyor. Yani modelin 100 bin rakamını da rahatlıkla geçebileceği söyleniyor. Telefonun günde 50 açma / kapamayla / kıvrılmayla dahi 5 yıl sorunsuz olarak görev yapabileceği belirtiliyor ve bu da fazlasıyla yeterli görünüyor. Kimse bir telefonu artık 5 yıl kullanmıyor. Ayrıca cihazın 6 hatta 7. yıla kadar gidebileceği de kağıt üstünde mümkün gibi görünüyor.

OPPO X 2021 için firmanın resmi açıklaması şöyleydi

“OPPO Ar-Ge’sinin esnek ekran alanındaki en yeni başarısı olan OPPO X 2021 genişletilebilir ekran (rollable screen) konseptli akıllı telefon, kullanıcılara daha doğal bir interaktif deneyim sunuyor. Bu konsept cihaz, Roll Motor aktarma organı, bölümler arası boşluk bulundurmayan ekranı destekleyen ikisi bir arada plaka ve Warp Track yüksek mukavemetli ekran katmanı (0,1 mm) gibi OPPO’nun sahip olduğu üç özgün teknolojiyi kullanıyor.

En küçük boyutlarda 6,7 inç (17,01 cm), en büyük boyutlarda ise 7,4 inç (17,89 cm) ölçeğinde genişleyebilen bir OLED ekranı mümkün kılıyor. Böylece kullanıcılar ekran büyüklüğünü kendi ihtiyaçlarına göre ayarlayabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da firmanın Türkiye’de de satılan ilk akıllı saati