reklamı kapat

POPÜLER

VAIO Z

Yeni VAIO Z dünyada bir ilke imza atıyor [Video]

Sony yaklaşık 7 yıl önce VAIO bilgisayar departmanını yatırım  fonu şirketi Japan Industrial’a satmıştı. Yüksek malzeme kalitesine sahip dizüstü bilgisayarlarıyla adından söz ettiren şirket,  yeni VAIO Z modelini tanıttı.

Her bir parçada karbon fiber malzemenin kullanıldığı bilgisayar bu konuda bir ilke imza atıyor. Üç boyutlu kalıplanmış tam karbon fiber gövdeye sahip ilk dizüstü bilgisayar olduğu belirtilen model malzeme kalitesiyle fark yaratıyor.  Daha önceki modellerde düz karbon fiber levhalar ve bu levhaların bir arada tutunabilmesi için metal ve plastik parçalar kullanılıyordu. Yeni model için VAIO’nun karbon fiber uzmanı Toray ile iş birliği gerçekleştirmiş durumda. Hem hafif hem de çok dayanıklı bir gövde yapısı sunan yeni VAIO Z, 1,2 metre düşse dahi çalışmaya devam edebiliyor. 1 kilogramın altında bir ağırlığa sahip olan bilgisayarda 4K çözünürlüklü 14 inçlik bir ekran ve arka aydınlatmalı bir klavye yer alıyor. Bir adet USB-C Thunderbolt 4, HDMI, kulaklık girişi ve güvenlik kilidi yuvası bilgisayarın bağlantı noktaları arasında.

Yeni VAIO Z modellerinin fiyatları dudak uçuklatıyor

Şirket bilgisayarın tam dolu pille 10 saate varan bir pil ömrü sunduğunu söz ediyor. Intel Core i7-11375H işlemcisine Iris Xe grafik işlemcisinin eşlik ettiği modelin 16 GB RAM’li ve 512 GB SSD’li modelin fiyatı 3.579 dolar. 32 GB RAM’li ve 2 TB SSD’li modelin fiyatı ise 4.179 dolar.

İlgili video