reklamı kapat

POPÜLER

VAIO

VAIO, amiral gemisi Z serisini iki yeni hibrid dizüstü bilgisayarla güncelledi

2014’ün şubat ayında yeniden yapılanma sonucunda VAIO bilgisayar departmanını yatırım fonu şirketi Japan Industrial’a satan Sony, bilgisayar pazarından çekilerek akıllı telefon ve tabletlere odaklanacağını açıklamıştı. Geçtiğimiz yılın temmuz ayında ise yapılan satış anlaşmasının tamamlanmasıyla VAIO Corporation’in faaliyetleri yeniden başlamıştı.
VAIO
Temmuz ayında Sony markası olmadan VAIO Pro ve VAIO Fit dizüstü bilgisayarları Japonya’da satışa sunan VAIO, iki yeni bilgisayarını görücüye çıkardı. Japonya’da gerçekleştirilen etkinlikte duyurulan Z serisinin iki yeni hibrit dizüstü bilgisayarı VAIO Z ve VAIO Z Canvas, hem performans hem de tasarımlarıyla dikkat çekiyor. VAIO, VAIO Z modelinde ikinci nesil yüksek hızlı SSD dahili hafıza, beşinci nesil Core i7 işlemci (saat hızı belli değil) ve alüminyum-karbon gövde tercihinde bulunmuş. Alüminyum-karbon gövde sayesinde ağırlığı 1,34 kilogram olan bilgisayarın kalınlığı ise 16,8 mm. Tam dolu pille 15,5 saate kadar kullanım imkanı sunduğu söylenen bilgisayarın Japonya’da bugün itibarıyla 190.000 bin yenden (1.600 dolar) ön siparişle satışa sunulmuş durumda.
VAIO
VAIO’nun bir diğer dizüstü bilgisayarı VAIO Z Canvas, ayrılabilir bir klavyeyle birlikte geliyor. Adobe’nin RGB renk uzayının yüzde 95’ini kapsayan 12,1 inçlik ekran 2.560 x 1.704 piksel çözünürlük sunuyor. Kutu içeriğinden stylus’un da çıkacağı ifade edilen bilgisayarda 1 TB dahili hafıza yer alıyor. VAIO Z Canvas’ın diğer detayları henüz belli değil.
VAIO
vaio2

VİDEO