reklamı kapat

POPÜLER

View-Master efsanesi Google ve Mattel iş birliğiyle hayata dönüyor [Video]

Eski zamanların sanal gerçeklik gözlüğü olarak adlandırabileceğimiz View-Master, Google ve Mattel ortaklığıyla eskisinden çok daha gelişmiş bir şekilde karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Yapı olarak Cardboard ile benzerlik gösteren View-Master, eskisi gibi kart takılarak çalışmıyor ve gücünü akıllı telefonlardan alıyor. Ancak bu noktada kartlardan tamamıyla vazgeçilmiş değil ve istenirse söz konusu kartlar yine kullanılabiliyor. Efsane tasarımların korunduğu yeni kartlar düz bir zemine yerleştiriliyor ve kullanıcı gözlükle bu kartlara baktığında farklı görüntüler görüyor. Farklı uygulamalar yüklenerek kartlar üzerinde değişik görüntüler görmek mümkün oluyor. Ancak tabii ki View-Master’ı kullanmak için kartlar zorunlu tutulmuyor ve cihaz tek başına da kullanılabiliyor.

Her akıllı telefon boyutuyla uyumlu olacağı belirtilen cihazın en dikkat çeken yanı ise tüm platformlarla uyumlu olacak olması. Bu durum gösteriyor ki yeni View-Master ile iOS kullanıcıları ve hatta Windows Phone kullanıcıları farklı bir sanal gerçeklik deneyimi yaşayabilir. Önümüzdeki yaz aylarında 30 dolar fiyat etiketiyle piyasaya sürüleceği duyurulan cihazın detaylarının gelecek aylarda ortaya çıkması bekleniyor.

VİDEO

İLGİLİ HABERLER