reklamı kapat

POPÜLER

Vaio SX12

6 çekirdek işlemcili piyasadaki en hafif dizüstü bilgisayar: VAIO SX12

2014 yılının şubat ayında mali zorluklar sebebiyle yeniden yapılanma kararı alan Sony, bu doğrultuda VAIO bilgisayar departmanını yatırım fonu şirketi Japan Industrial’a satmıştı.

Portlarıyla şaşkınlık yaratan ufak boyutlu VAIO dizüstü bilgisayarını geçtiğimiz temmuz ayında görücüye çıkartan VAIO, şimdi de güçlü performansıyla dikkat çeken bir dizüstü bilgisayar tanıttı. SX12 olarak adlandırılan bilgisayar altı çekirdekli işlemciye sahip piyasadaki en hafif dizüstü bilgisayar olma özelliğini taşıyor. Yaklaşık 890 gram ağırlığındaki Acer Swift 7, 911 gram ağırlığındaki SX12’ten daha hafif olsa da SX12, 6 çekirdekli işlemciyi bünyesinde barındırıyor. Intel Core i7-10710U işlemciden güç alan bilgisayar TruePerformance özelliğine destek veriyor. Bu özellik işlemcinin performansını en üst düzeye çıkarıyor. Performans açısından yüzde 40 daha fazla güç sunan SX12’de parmak izi sensörü ve yüz tanıma teknolojileri bulunuyor. Bilgisayardaki bu özellikler güçlü bir dizüstü bilgisayar satın almak için yeterli görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

VAIO SX12 yüksek fiyatıyla dikkat çekiyor

Bilgisayarın i7’li işlemcili versiyonunu satış fiyatı ise yaklaşık 1.600 dolar. Dell’in popüler dizüstü bilgisayarlarında XPS 13’ün başlangıç fiyatının 1.349 dolar olgunu söyleyelim. Kullanıcılar SX12’yi 16 GB’a kadar RAM ve 1 TB’a kadar depolama seçeneğiyle satın alabiliyor. Hafifliği ve güçlü performansıyla dikkat çeken dizüstü bilgisayarın Türkiye’de satışa sunulmasını beklemiyoruz.

İlginizi Çekebilir

İki ekranlı dizüstü bilgisayar