reklamı kapat

POPÜLER

Windows 8’li VAIO Touch ailesi Türkiye’de

Sony, IFA 2012 Fuarı‘nda görücüye çıkardığı dokunmatik ekranlı yeni Sony VAIO hibrit, dizüstü ve hepsi bir arada bilgisayarlarını bu sabah İstanbul’da düzenlediği bir etkinlikle basına tanıttı. Şirket, Windows 8’deki dokunmatik ekran desteğini geniş ürün gamıyla birlikte kullanıcılara sunuyor. VAIO Touch kişisel bilgisayar kategorisinde, her ihtiyaca ve her zevke uygun bir dokunmatik VAIO modeli bulunuyor. Sony Eurasia Pazarlama Direktörü Richard de Barbanson’ın ev sahipliği yaptığı etkinlikte Sony Eurasia VAIO ve Mobil Sistemler Grup Ürün Müdürü Erdem Altay’da Sony’nin Windows 8’li yeni cihazlarını tanıttı. Yeni VAIO Touch ailesinin üst düzey Windows 8 ve Touch deneyimini kullanıcılara yaşattığını belirten Altay, ailedeki ürünleri bilgisayar kullanıcıların beklentilerine göre dört ana gruba ayırdıklarını söyledi. Altay, kişisel bilgisayar üretkenliği ve tabletin konforunu bir arada arayanlara, hibrit Ultrabook modeli VAIO Duo 11’i ve çoklu kullanım özellikleriyle dikkat çeken aile bilgisayarı VAIO Tap 20’yi öneriyor. Üst düzey bilgisayar deneyemini sunmak için ise VAIO L Serisi 24 modelini geliştirdiklerini de sözlerine ekledi.
Sony Vaio Duo 11
Hibrit VAIO Duo 11
Geçtiğimiz ağustos ayında IFA 2012’de görücüye çıkan Surf Slider tasarımına sahip olan Duo 11, Ultrabook ve tablet deneyimini bir arada kullanıcılara sunuyor. Cihazın bu tasarıma sahip olması sayesinde kullanıcılar cihazı tablet veya Ultrabook olarak kullanabiliyor. Cihazın klavyesi kullanılacağı durumda ekran öne doğru itiliyor ve cihaz dizüstü bilgisayar olarak kullanabiliyor. Klavyeyi kapattığınızda ise tablet olarak kullanabiliyorsunuz. Yaklaşık 1,3 kilogram ağırlığa ve 17,85 mm inceliğe sahip VAIO Duo 11′de 1920×1080 piksel çözünürlüklü 11,6 inç OptiContrast kapasitif dokunmatik ekran, Intel Core i7/i5/i3 işlemci, 4 GB/8 GB DDR3 RAM, 128 GB/256 GB SSD ve Intel HD 4000 GPU yer alıyor. Memory Stick Duo / SD kart desteği, Bluetooth 4.0, USB 3.0, HDMI, Ethernet ve VGA video çıkışı, cihazın bağlantı seçenekleri arasında yer alıyor. Bunun yanında ekran kalemi ile el yazısı deneyimini en doğru şekilde sunuyor. VAIO Duo 11’nin 3.500 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacağı söyleniyor.
Sony Vaio Tap 20
VAIO Tap 20 ve VAIO L Serisi 24
Şirketin bugünkü etkinlikte tanıttığı diğer cihazlar arasında VAIO Tap 20 ve VAIO L Series 24 de yer aldı. Tasarımı ve özelliklerinin yanı sıra sahip olduğu uygulamalarla da tamamen aileye yönelik bir kişisel bilgisayar olan VAIO Tap 20, 20 inçlik dokunmatik ekran boyutuna sahip. Devasa boyutlardaki bu bilgisayar, aile bireylerinin bu bilgisayarı ortaklaşa kullanabilmeleri için Family Paint ve Family Calender gibi uygulamaları bünyesinde barındırıyor. VAIO Tap 20’nin Türkiye’deki başlangıç satış fiyatı ise 2.999 TL.
Sony VAIO 24 L Serisi
Sony’nin VAIO L Serisi 24 modeli ise kullanıcılara hepsi bir arada bilgisayar deneyimini dokunmatik ekranla birlikte sunuyor. Şık bir tasarıma sahip olan cihaz BRAVIA TV’lerde bulunan X-Reality görüntü işleme teknolojisini bünyesinde barındırıyor. Bu teknoloji sayesinde 24 inç büyüklüğündeki çoklu dokunmatik ekran üzerinde net ve doğal görüntüler elde ediliyor. Cihazda buna ek olarak S-Force Front Surround 3D olarak adlandırılan 2.1 ses sistemi de bulunuyor. Belirli modeller de gözlüksüz üç boyut teknolojisi de yer alıyor. Kullanıcılar, PlayMemories Home ve 3D Family Paint gibi uygulamaları üç boyutlu olarak kullanabiliyor. VAIO L serisi PlayStation 3, Handycam ve HDMI çıkışı olan her türlü cihaza da bağlanabiliyor.
Sony Vaio T13
VAIO T13 ve VAIO E14P
Şirketin son tanıttığı ürünler ise T13 ve E14P oldu. Dokunmatik Ultrabook deneyimi sunan T13’de 1366×768 piksel ekran çözünürlüklü 13,3 inç ekran, Sandy Bridge tabanlı Intel Core i3-2367M işlemci, 4 GB RAM ve dahili Intel HD3000 ekran kartı bulunuyor. Bir adet USB 3.0, bir adet USB 2.0 VGA, HDMI ve Ethernet ise cihazın bağlantı noktaları arasında mevcut. Alüminyum ve magnezyum karışımından üretilen gövdesi ise oldukça şık. Rapid Wake + Eco özelliğine sahip olması sayesinde ise cihaz saniyeler içinde kullanıma hazır hale geliyor.
Sony Vaio E14P
Sony’nin günlük bilgisayar ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirdiği VAIO E Serisi 14P dizüstü bilgisayarda, 1600×900 piksel çözünürlüklü 14 inçlik dokunmatik ekran, Intel Core i5 işlemci, 4 GB RAM, 320 GB HDD, iki adet USB 3.0, iki adet USB 2.0, HDMI ve Ethernet yer alıyor. E14P buna ek olarak uyku modundan hazır moda geçmeyi saniyeler içinde gerçekleştiren Rapid Wake moduna da sahip. Sony, L Serisi 24, VAIO T13 ve VAIO E14P’nin fiyatlarını ise açıklamadı.