reklamı kapat

POPÜLER

Asus ZenBook Pro Duo

İki ekranıyla öne çıkan dizüstü bilgisayar: Asus ZenBook Pro Duo [Video]

HP, geçtiğimiz hafta çift ekranlı oyuncu dizüstü Omen X 2S ile karşımıza çıktı. Computex 2019 kapsamında ise çift ekranlı daha etkileyici bir dizüstü bilgisayar tanıtıldı. Karşınızda Asus ZenBook Pro Duo.

Donanım tarafının en önemli isimlerinden Asus, ürün gamına eklediği ZenBook Pro Duo ile çıtayı iyice yükseltiyor. Asus ZenBook Pro Duo modelinin en büyük özelliği söylediğimiz gibi bünyesinde yer alan iki adet 4K çözünürlükte ekran. Klavyenin üst bölümüne yerleştirilen IPS teknolojili ikinci dokunmatik ekran, 32:9 en boy oranına sahip. Tahmin edebileceğiniz üzere birçok farklı amaç için aktif olarak kullanılabilen bu bölüm, özellikle video düzenleme gibi işler için çok kullanışlı duruyor. Firma burada kişilerin farklı pencereler / içerikler açmasına ya da ana ekranı buraya uzatmasına izin veriyor ve hareket halinde çalışmaya başka bir yaklaşım getiriyor. ScreenPad Plus olarak geçen ikinci ekranında stylus kalem desteği de bulunan dizüstü bilgisayar, bu ekranın da etkisiyle biraz kalın tasarlanmış. Toplam 2.5 kg olan ve bu açıdan hafif bir model olmayan ZenBook Pro Duo, gücünü en üstte Intel Core i9 işlemciden, 1 TB SSD’den, 32 GB RAM’den ve Nvidia RTX 2060 GPU‘dan alıyor. Gövdesi sayesinde tam boyutlu portlar kullanan bilgisayarın ana ekranı ise 15 inç boyutta 4K çözünürlük sunuyor ve OLED teknolojisini kullanıyor. OLED olduğu için ana ekran gerçekten çok iyi siyahlar ve renkler sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Asus ZenBook Pro Duo
Asus ZenBook Pro Duo

Asus ZenBook Pro Duo fark yaratan bir model

Asus, henüz bilgisayarın fiyatı hakkında bir açıklama yapmıyor. 14 inç ekrana sahip ZenBook Duo isimli 4K yerine iki adet Full HD ekrana sahip bir versiyonu da hazırlanan model, hiçbir şekilde “ucuza satılacak” bir noktada yer almıyor. Modellerin üçüncü çeyrekte raflardaki yerini alacağı da gelen bilgiler arasında. Katlanabilir ekranlı dizüstüler öncesinde sektör ekran sayısını artırıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın oyun odaklı modellerinden