reklamı kapat

POPÜLER

Asus ZenBook Duo

Asus ZenBook Duo tanıtıldı; çift ekran, taşınabilir gövde!

Asus, CES 2020 kapsamında 14 inç Asus ZenBook Duo modelini tanıttı. Yeni sürüm çift ekranı daha taşınabilir formda sunuyor.

Donanım tarafının en önemli isimlerinden Asus, geçtiğimiz yıl ürün gamına eklediği ZenBook Pro Duo ile ile oldukça ses getirmişti. ZenBook Pro Duo modelinin en büyük özelliği bünyesinde yer alan iki adet ekran olmuştu. “Pro” takısına sahip olmayan yeni 14 inç Asus ZenBook Duo da aynı bu çift ekranlı altyapı üstüne kuruluyor. Klavyenin üst bölümüne yerleştirilen 12,6 inç boyutundaki ikinci dokunmatik ekran, modelin kullanımını çok daha verimli hale getiriyor. Tahmin edebileceğiniz üzere birçok farklı amaç için aktif olarak kullanılabilen bu ekran, özellikle video düzenleme gibi işler için çok kullanışlı duruyor. Firma burada kişilerin farklı pencereler / içerikler açmasına ya da ana ekranı buraya uzatmasına izin veriyor ve hareket halinde çalışmaya başka bir yaklaşım getiriyor. ScreenPad Plus olarak geçen ikinci ekranında stylus kalem desteği de bulunan dizüstü bilgisayar, 14 inç ekranında Full HD çözünürlük sunuyor ve ZenBook Pro Duo gibi OLED değil LCD panel taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

14 inç Asus ZenBook Duo çok şık duruyor

Gücünü Intel’ın 10. nesil Comet Lake işlemcilerinden alan model, opsiyonel olarak GeForce MX250 ekran kartı ile donatılabiliyor. Maksimum 16 GB RAM ile alınabilen dizüstü, 2020 ilk çeyrekte satışa çıkıyor. Modelin fiyatı henüz açıklanmıyor. Ancak  fiyatın ZenBook Pro Duo için konulan 2.500 dolardan çok daha düşük olması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en hızlı oyuncu monitörü