reklamı kapat

POPÜLER

Oyuncu dizüstü bilgisayarı HP Omen X 2S
Oyuncu dizüstü bilgisayarı HP Omen X 2S
Oyuncu dizüstü bilgisayarı HP Omen X 2S
Oyuncu dizüstü bilgisayarı HP Omen X 2S
Oyuncu dizüstü bilgisayarı HP Omen X 2S
Oyuncu dizüstü bilgisayarı HP Omen X 2S

HP’den “çift ekranlı” oyuncu dizüstü bilgisayarı: Omen X 2S

Öne çıkan bilgisayar üreticilerinden HP, sürpriz bir duyuru ile Omen X 2S isimli yeni oyuncu dizüstü bilgisayar modelini duyurdu.

Dizüstü bilgisayar pazarında sağlam modeller hazırlayan HP, yeni modeliyle de ses getirecek gibi görünüyor. Kısa süre önce tanıtılan yeni HP Omen X 2S, çift ekranıyla fark yaratıyor. Bir oyuncu dizüstü bilgisayarı olan model, genel olarak oldukça şık görünüyor. Bu modelin rakiplerinden ayıran ise klavyesi üzerindeki 1080P çözünürlükteki 6 inç ekranı. Bu ekranı kişiler istedikleri farklı amaçlar için kullanabiliyor. Bu ekrandan sistemin performans verileri anlık olarak takip edilebiliyor ya da YouTube videoları açılabiliyor. Bu ekranda Twitch yayınları dahi açılarak takip edilebiliyor. Aynı zamanda destekli oyunların panelleri de buraya çekilebiliyor. Gerçekten kullanışlı duran bu ikinci ekran, konumu gereği modelin klavye ve touchpad bölümünü alt tarafa itiyor. Klavyesi LED aydınlatmalı olan bilgisayarda, tam boyutlu modern bütün portlar aktif olarak yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oyuncu dizüstü bilgisayarı HP Omen X 2S, teknik olarak da özel bir model 

Teknik olarak baktığımız zaman HP Omen X 2S, 15 inç 1080p 144 Hz IPS ana ekran üzerine kuruluyor. Burada opsiyonel olarak 240 Hz ya da 4K HDR ekran seçenekleri de oyunculara sunuluyor. Cihaz en üst seviyede sekiz çekirdekli Intel Core 9 işlemci, 32 GB RAM ve Nvidia GeForce RTX 2080 Max-Q ekran kartı ile donatılabiliyor. Performans konusunda çok yüksek bir güç getiren oyuncu dizüstü, özel bir soğutma sistemiyle serin tutuluyor.

Dizüstünün işlemcisinde ilginç olarak “sıvı metal” kullanılıyor. Sıvı metal sayesinde işlemcinin ısı iletim performansı artıyor, daha iyi soğuyor ve bu açıdan daha yüksek performansta çalışabiliyor. 22 mm kalınlığında metal bir kasa üzerine kurulan bilgisayar, önümüzdeki ay 2.099 dolar başlangıç fiyatıyla raflardaki yerini alıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın deri kaplamaya sahip modeli