reklamı kapat

POPÜLER

HP Omen_Transcend 14

Bir ilke imza atan OLED ekranlı oyun bilgisayarı: HP OMEN Transcend 14

HP OMEN Transcend 14 oyun dizüstü bilgisayarı tanıtıldı. CES 2024’te tanıtılan bilgisayar, HP’nin en havalı ve en hafif oyun dizüstü bilgisayarı olarak karşımıza çıkıyor. OLED ekranı bünyesinde barındıran bilgisayarda IMAX Enhanced sertifikalı 2.8K 120 Hz VRR OLED ekran kullanılıyor.

Kafessiz gökyüzü baskılı RGB klavyeye sahip dünyanın ilk dizüstü oyun bilgisayarı HP OMEN Transcend 14, tam dolu pille 11,5 saate varan pil ömrü vadediyor. 1,637 gram ağırlığındaki cihaz 140 watt hızlı şarj özelliğine de destek veriyor. Intel Core Ultra 9 185H işlemcili ve NVIDIA GeForce RTX 4070 dizüstü GPU’lu modelde oyuncular cihazın NPU’sundan ve OBS studio için OpenVINO eklentilerinden yararlanarak saniyede yüzde 24,6’ya varan kare sayısı (FPS) iyileştirmesiyle yayın ve oyun akışını her zamankinden daha akıcı hale getirebiliyor.  İçeriğe ve güç moduna bağlı olarak farklı yenileme hızları arasında otomatik geçiş yaparak daha akıcı bir oyun deneyimi için OMEN Gaming Hub’daki Otomatik Dinamik Yenileme Hızından (DRR) tam olarak yararlanılabiliyor ve bu da pil ömrünü yüzde 7’ye kadar artırabiliyor. Kullanıcılar ECO modunda yüzde 20’ye kadar daha uzun pil ömrü elde ediyor. HP ayrıca OMEN Transcend 16.1 inç oyun dizüstü bilgisayarını çarpıcı 2.5K 240Hz OLED ekran seçeneğinin yanı sıra tümü Intel Core i7 HX işlemcilerle güncellenen OMEN 16.1 inç oyun dizüstü dilgisayarı ve Victus 16.1 inç oyun dizüstü bilgisayarı ile güncelledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HP OMEN Transcend 14 soğutma sistemiyle de öne çıkıyor

Yeniden tasarlanan kasa, arka havalandırma delikleri aracılığıyla doğrudan ısı dağıtımı için bir buhar odası kullanarak basınçlı bir bölge oluşturmak üzere gelen hava akışını kullanıyor. Intel’in çift kanallı akış teknolojisiyle birlikte tasarlanan bu termal yenilik, 12 mm’lik bir taban içinde 80w termal kapasiteyle 4 kat daha yüksek statik basınç elde edebilen HP’nin en soğuk 14 inç oyun dizüstü bilgisayarını üretti.

İlginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın

İLGİLİ HABERLER