reklamı kapat

POPÜLER

HP Omen Transcend 14

HP dünyanın en hafif 14 inç oyun dizüstü bilgisayarını tanıttı

HP dünyanın en hafif 14 inç oyun dizüstü bilgisayarını tanıttı. Omen Transcend 14 isimli model dikkatleri üzerine çekmeyi bildi.

HP Omen Transcend 14 taşınabilir yapıda güçlü bir dizüstü arayanların önüne 2024 yılında çok çıkacak seçeneklerden birisi olacak. 1.6 kg’lık ağırlığıyla kendi sınıfının en hafifi olan model, yuvarlatılmış köşeleriyle genel olarak modern görünüyor ve bir oyuncu dizüstü olmasına rağmen ince sayılabilecek gövdesiyle öne çıkıyor. Daha önce sızıntısı da yapılan dizüstü, teknik olarak baktığımız zaman en üstte Intel Core Ultra 9 185H işlemci ile satılıyor, GeForce RTX 4070 dizüstü GPU’su ile yüksek bir oyun performansı vadediyor ve istenirse 2 GB LPDDR5x-7467 MHz RAM ve 2 TB PCIe Gen4 NVMe TLC M.2 SSD ile donatılabiliyor. 14-inç’lik 500 nit “OLED” ekranında 2.8K çözünürlük ve maksimum 120 Hz yenileme hızı sunan ürün, HP’nin iddiasına göre ideal şartlarda 11,5 saat pil ömrü sağlayabiliyor. İki adet USB-A ve bir tanesi Thunderbolt 4 destekli iki adet USB-C portlarıyla donatılan oyuncu dizüstünde, arkaya konumlandırılmış bir HDMI 2.1 portu da bulunuyor, bu sayede harici monitörlerden yüksek çözünürlük ve yenileme hızında görüntü alınabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Opsiyon listesinde Wi-Fi 7 ve Bluetooth 5.4’ün olduğu aktarılan ürün, yurt dışında 1.500 dolardan başlıyor. Modelin ileride Türkiye’de de satılmasını bekliyoruz ancak şimdilik resmi bir tarih verilmiş değil. Bu arada firmadan yukarıdaki galeride görebileceğiniz bir 32-inç OLED panelde 240 Hz yenileme hızı sunan oyuncu monitörü ile HyperX markalı yeni kulaklık ile klavye modelleri de gelmiş durumda.

HP imzalı yeni model yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu