reklamı kapat

POPÜLER

vaio z
vaio z
vaio z

Vaio’dan yeni nesil premium dizüstü bilgisayarlar

Sony’nin 2014’ün şubat ayında yeniden yapılanma sonucunda yatırım fonu şirketi Japan Industrial’a sattığı Vaio, üç yeni dizüstü bilgisayarını görücüye çıkardı. Profesyonel kullanıcılara yönelik geliştirilen bilgisayarlardan Vaio Z Flip, hem dizüstü bilgisayar hem de tablet olarak kullanılabiliyor.

Gövdesi alüminyumdan üretilen bilgisayar gücünü Core i5 veya Core i7 işlemciden ve 16 GB’a kadar artırılabilen RAM’den alıyor. 2560×1440 piksel çözünürlüklü 13 inçlik dokunmatik ekranın yer aldığı bilgisayar tam şarj edildiğinde 12 saate varan kullanım imkanı sunuyor. Kapasitif bir kalemle birlikte gelecek VAIO Z Flip şubat ayında Amerika’da 1.799 dolardan başlayan fiyatla satışa sunulacak.

Vaio Flip Z’den daha uygun fiyat etiketine sahip olacak Vaio Z Clamshell ise tasarım açısından Vaio Z Flip’e oldukça benziyor. Vaio Z Flip’ten farklı olarak bilgisayarda 1080p çözünürlüklü ekran yer alıyor ve bu ekran dokunmatik özelliğe sahip değil. Şubat ayında piyasadaki yerini alacak Vaio Z Clamshell’ın Amerika’daki başlangıç satış fiyatı ise 1.499 dolar. Bir süredir Japonya’da satışta olan Vaio S ise Amerika’da Vaio Pro olarak adlandırılacak. Mart ayının başında Amerika’da piyasaya sürülecek bilgisayarın satış fiyatı ise belli değil.