reklamı kapat

POPÜLER

Facebook Apple iOS 14

Facebook’tan “sizi takip etmemize izin verin” reklamı [İzle]

Apple, iOS 14 ile attığı güvenlik adımlarıyla sosyal medya devi Facebook’u oldukça kızdırıyor. Facebook bu konuda reklamlara devam ediyor.

Facebook sürekli olarak Apple’ın özelleştirilmiş reklamları engellemesini kötü bulduklarını ve bunun özellikle bünyesinde ufak işletmelere çok ciddi zarar vereceğini aktarıyor. Kişilerin “kişisel verilerini” takip edemeyecek olmasını ufak şirketler üzerinden öne çıkaran sosyal medya devi, bunun çok ciddi zarara yol açacağının üstünü her fırsatta çiziyor. Geçtiğimiz ay bu konuda firmadan yeni bildirimlerin geldiği ortaya çıkmıştı. Yakında herkesin göreceği bu iOS tarafına özel bildirimlerde firma tam olarak “sizi takip etmemize izin verin” diyordu. Peki bunun arkasında ne yer alıyor? Şirket bu istediğini “özelleştirilmiş reklamlar alırsınız” ve “özelleştirilmiş reklamlara dayalı iş yapan ufak işletmelere yardımcı olursunuz” maddeleriyle açıklıyor. Yukarıda izleyebileceğiniz yeni reklam kampanyası da tam olarak buna odaklanıyor. Firma ufak işletmeleri ön plana alarak “İyi fikirler bulunmayı hak eder” mottosuyla kişilerin yeni döneme karşı çıkmasını istiyor. Peki Apple bu konuda geri adım atacak mı? Şimdilik firmanın böyle bir adım atacağı kesinlikle düşünülmüyor. Apple bu konuda oldukça kararlı görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple tarafından başlatılan yeni dönemi en çok Facebook eleştiriyor

Hatta firma bu konuda yasal bir adım da atıyor. Dev isim Apple’ın tekelci ve adil olmayan bir davranış içerisinde olduğunu belirtiyor ve bu yüzden bir dava hazırlığında bulunuyor. Rekabeti bozucu adımlar nedeniyle bu hazırlığa başladığı aktarılan şirketin, bu davadan bir sonuç alıp alamayacağını ise elbette zaman gösterecek. Apple’ın tekel konusunda Epic Games ile olan yasal durumu da halen sürüyor. Ancak bunda da henüz bir ilerleme olmuş değil. Apple kendi platformundaki hakimiyetini yasal olarak iyi koruyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’dan dikkat çeken konsept telefon