reklamı kapat

POPÜLER

Samsung QN900A Neo 8K QLED TV

Detaylarda kaybolun; Samsung QN900A Neo 8K QLED TV incelemesi

Samsung’un amiral gemisi düzeydeki yeni 8K televizyonu Samsung QN900A Neo 8K QLED TV, tasarımı ve sunduğu görüntü kalitesiyle en iyiyi arayanları hedef alıyor. Mini-LED olarak adlandırılan yeni ekran teknolojisine de sahip olan televizyon hakkında merak edilenleri değerlendirdik

Samsung bu yılın başında 8K Neo QLED TV’lerini görücüye çıkartmıştı. 5 aylık sürenin ardından Türkiye’de satışa sunulan aile hem tasarıma hem de görüntü kalitesine önem veren kullanıcıları hedef alıyor. Yapay zeka teknolojisinden güç alan model 8K çözünürlük kalitesini bir adım daha yukarı taşıyor.

Quantum Matriks Teknolojisi Pro teknolojisine destek veren yeni model selefine kıyasla 1,5 kat daha fazla aydınlatma alanı sunuyor. Bu da hem karanlık hem de aydınlık sahnelerde detayları koruyarak en üst düzey görüntü kalitesi anlamına geliyor.  Daha önceki modellerden de gördüğümüz Quantum Dot ile yüzde 100 renk hacmi bu modelde de karşımıza çıkıyor.  Yapay zeka ile 8K görüntü yükseltme özelliğine de destek veren televizyon bu sayede 8K olmayan içerikleri de bu çözünürlüğe çıkarabiliyor. Cihaz üzerindeki derin öğrenme algoritmaları, görüntüleri analiz ediyor ve her bir pikseldeki ayrıntıları özel olarak düzeltiyor.