reklamı kapat

POPÜLER

Samsung QN90A Neo

Piyasadaki en iddialı 4K TV; Samsung QN90A Neo QLED 4K TV incelemesi

Samsung’un piyasadaki en iddialı 4K televizyonu olan Samsung QN90A Neo QLED, sunduğu görüntü kalitesiyle seyir keyfini artırıyor. Yapay zeka destekli 4K Neo Quantum işlemcisiyle de görüntülerin kalitesini iyileştiren model hakkındaki merak edilen detayları değerlendirdik

Kısa bir süre önce incelediğimiz Samsung 8K QLED televizyon sunduğu başarılı görüntü kalitesiyle bizden tam not almıştı. 8K teknolojisiyle ilgili çalışmalarına hız veren Samsung, 8K konusunda önemli yol katetse de bu televizyonların yüksek fiyatları ne yazik ki herkese hitap etmiyor. Samsung, 4K çözünürlüklü televizyonlarını da piyasaya sürerek daha uygun fiyatlı modelleri kullanıcıların beğenisine sunuyor.

Bizim incelediğimiz model, Samsung’un şu anda piyasada satın alabileceğiniz en güçlü 4K deneyimi sunan model olarak öne çıkıyor. 55, 65 ve 75 inç olmak üzere üç farklı ekran boyutu seçeneğine sahip olan QN90A Neo QLED, 8K QLED modelinde de karşımıza çıkan mini-LED aydınlatma teknolojisine sahip. Quantum Mini LED’de ışığın dağıtımı için lens ya da LED’in sabitlenmesinde herhangi bir paket kullanmıyor. Bunun yerine, Quantum Mini LED’de birçok LED’in bir arada bulunduğu son derece ince mikro tabakalar kullanılıyor.

Quantum Matrix Teknolojisi, sıkıştırılarak bir araya getirilmiş LED’lerin ultra ince ve tam denetimli olmasını ve hacimlerinin büyümesini önlüyor. Bu da izleyicilerin içeriği olduğu gibi görüntülemesine imkan tanıyor. Geleceğin ekran teknolojilerinden olan mini-LED, 12,9 inçlik iPad Pro’da da kullanılıyor. Bu teknolojinin önümüzdeki günlerde MacBook Pro ve MacBook Air’larda da yer alması bekleniyor.