reklamı kapat

POPÜLER

Audi sel

RS6, Q5, e-tron GT ve daha fazlası; milyonlarca TL’lik Audi modelleri selde kullanılamaz hale geldi [Video]

Etkisini Almanya’da fazlasıyla hissettiren sel felaketinde bilanço yükseliyor. Leverkusen’deki bir Audi bayisinde tüm modeller felaketten etkilendi.

İklim değişikliğinin etkilerini dönemsel olarak göstermeye devam ettiği günümüzde, farklı bölgelerde beklenmedik afetlerle karşılaşıyoruz. Tüm dünyanın gündeminde olan Avrupa merkezli sel ve fırtına, özellikle Almanya ve Belçika tarafında çok ciddi can ve mal kaybına neden olmuş durumda. Ajanslara düşen son bilgilerde 100’den fazla kişi hayatını kaybederken, 1.300 kişinin içerisinde bulunduğu bir kayıp listesi karşımıza çıkıyor. Tüm dünyanın kaygıyla takip ettiği süreç, saatler geçtikçe maddi bilançosunu da artırıyor. Almanya’nın Leverkusen şehrinde yer alan bir Audi mağazasında gelen görüntüler, markanın son model ürün gamının neredeyse tamamını kullanılamaz halde gözler önüne seriyor.

Audi mağazasında elektrikli modeller de büyük zarar gördü

Sel felaketinin ardından mağazayı ziyaret eden Roberto Ciulla tarafından paylaşılan görüntülerde, içeride yer alan araçların gerek fiziksel gerek elektronik olarak hasar aldığını görüyoruz. Alt katlardaki araçların sadece tavanlarını görebildiğimiz oranda yükselen su, mağazadaki bazı araçları da yerinden sürükleyecek güce de sahip. Sürüklenen araçların bazılarının üst üste geldiği görüntülerde, elektrikli e-tron ailesi, RS6 Avant. Q3, RS Q3 ve Q8 modellerinin farklı oranlarda selden nasibini aldı görülüyor.

Video