reklamı kapat

POPÜLER

Audi RS Q8

Audi RS Q8 limitlerini 888 beygire çıkartan sınırlı üretim canavar

Almanya merkezli Manhart Performance tarafından geliştirilen proje, fabrika çıkış olarak kayıtlara geçen verileri neredeyse ikiye katlıyor.

Advertisement

Ürün gamına dahil olmasıyla birlikte markasına yepyeni bir kulvar açan Audi Q8, fiyat olarak bakıldığında da ailenin zirve noktalarında. RS Q8 ile birlikte ise bu seviye fiyatla birlikte performans olarak da bambaşka bir noktaya taşındı. 4.0 litrelik V8 motoru ve başlangıç jeneratörlü hibrit sistemiyle 591 beygir güce sahip olan Audi RS Q8, 0’dan 100 km/s saat hıza büyük gövdesine rağmen sadece 3,8 saniyede çıkabiliyor. Almanya merkezli Manhart Performance ekibi ise elini taşın altına sokarak karşımıza bu dinamikleri neredeyse ikiye katlayan bir modifikasyonla karşımıza çıkıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Audi RS Q8 projesinden sadece 10 adet üretilecek

Manhart RQ 900 adıyla karşımıza çıkan modelin detaylı rakamsal verilerine baktığımızda beygir ve tork bazında iştah kabartan rakamlar karşımıza çıkıyor. Yapılan iyileştirmelerle birlikte 888 beygir güç ve 1.080 Nm torka sahip olan bir canavar yaratılmış oluyor. Projenin şimdilik performans verileriyle paylaşılmış değil.Geliştirmelerin geri kalanında ise çok detaylı parçalar var. Dövde kiti, jantlar, egzoz sistemi ve hatta boya da projeye özel olarak geliştirilmiş durumda. Difüzör, tampon ve spoiler gibi parçaların tamamen karbon fiber alaşımdan tercih edilebildiğini de belirtmeden geçmeyelim. Toplamda sadece 10 adet üretilecek olan Manhart RQ 900 280.00 euroluk etiket fiyatıyla meraklılarını bekliyor olacak. Marka dünyanın her yerine teslimat yapılabileceğinin de bilgisini veriyor.

İlginizi Çekebilir

Sadece hayalleri süsleyebilen modellerden Ferrari Roma