reklamı kapat

POPÜLER

Audi RS Q8 Performance

Audi RS Q8 Performance, sınıfının Nordschleife rekorunu kırmayı başardı

Kısa süre önce resmi olarak tanıtılan yüksek performanslı SUV modeli Audi RS Q8 Performance, sınıfının Nordschleife rekorunu kırmayı başardı.

Geçtiğimiz hafta Frank Stippler tarafından kontrol edilen yeni Audi RS 3 modeli, BMW M2’nin Nordschleife pistindeki rekorunu geride bırakmasıyla ses getirmişti. Yeşil Cehennem olarak da geçen pist yeni RS 3 ile 7:33.123 sürede geçilmişti. Bugün ise Audi RS Q8 Performance ile seri üretimi yapılan SUV’ler arasında kırılan Nordschleife rekoru gündeme geldi. Tüm detaylarına burada ulaşabileceğiniz 632 beygirlik araç ile tam olarak 7:36.698 süresi elde edildi. RS Q8 Performance, Yeşil Cehennem’i Cayenne Turbo GT ve diğer birçok yüksek performanslı SUV’dan daha kısa sürede döndü ve gerçekten ismine yakışır bir performans ortaya koydu. Nürburgring Nordschleife pistine geçtiğimiz aylarda tamamen elektrikli yerli SUV modeli Togg T10X de çıkarılmıştı. Nordschleife pistini seviyorsanız büyük ihtimalle Misha Charoudin’i de tanıyorsunuzdur. Uzun yıllardır pis üstünden yüzlerce farklı sürüş videosu paylaşan ve yeşil cehennem hakkında bilgilendirici içerikler üreten Charoudin, bu sefer kişisel kanalında Nordschleife pistine götürülen Togg T10X ile yaptığı test sürüşünün videosunu paylaştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tura Nordschleife üstünde çok sayıda zaferi bulunan profesyonel yarış sürücüsü Emir Aşarı ile birlikte çıkan Charoudin, T10X’ten genel olarak memnun kalmış gibi görünüyor. Yağmurlu tur kapsamında gösterdiği mekanik yol tutuşu, performansı ve frenleri beğenilen büyük elektrikli, yüksek ihtimalle bu yıl bitmeden önce Türkiye dışına da çıkarılacak ve ilk olarak Almanya merkezli satılmaya da başlanacak. Bu arada Togg T10X için çift elektrik motorlu yani dört çeker bir versiyon da yolda bulunuyor.

Audi RS Q8 Performance yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli