reklamı kapat

POPÜLER

Acer imzasını taşıyan elektrikli bisiklet

Acer imzasını taşıyan elektrikli bisiklet: “ebii” [Video]

En büyük bilgisayar üreticileri arasında yer alan Acer, ürün gamını çok farklı bir alanda büyüttü ve elektrikli bisiklet tanıttı.

Özellikle dizüstü bilgisayar modelleriyle tanınan Acer firmasından gelen elektrikli bisiklet modeli “ebii“, gerçekten sürpriz bir seçenek oldu. Henüz satış fiyatı ve satış tarihi hakkında bilgi verilmeyen bisiklet, direkt olarak şehir içi kullanıma odaklanıyor ve ufak lastikleriyle kolay taşınabilir ve yönetilebilir görünüyor. Bir yapay zekâ temeli bulunan ve bu sayede kişilerin sürüş alışkanlıklarını analiz ederek öğrenebilen bisiklet, yol şartlarına uygun vitesi otomatik olarak seçebiliyor. Genel olarak oldukça fütüristik görünen ebii, 16 kg‘lık ağırlığı ile birçok rakibinden daha hafif ve 25 km/s hıza kadar pedal desteği getiriyor. Orta kısmında yer alan gövdesine oranla büyük pil paketiyle 110 km üstünde bir menzil getiren Acer elektrikli bisiklet, özel bir mobil uygulamaya sahip, bu uygulama üzerinden güzel koruma özellikleri sunuyor ve yerleşik aydınlatma sistemlerine aktarıldığı kadarıyla kaza önleme gerçekleştirebiliyor. Çıkarılabilir yapıdaki pili 2 saatin üzerinde tamamen doldurulabilen ürün, bunun dizüstü bilgisayar modellerinin şarj edilmesi için kullanılmasına da imkân tanıyor. Disk frenlerin eksik edilmediği ebii, çamurluk taşımıyor ancak akıllı telefon konulacak bir yere sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Acer CES 2023 kapsamında da farklı bir bisiklet ile karşımıza çıkmıştı. Firma fuarda spesifik olarak eKinekt BD 3 ile ses getirmişti. Çalışırken bisiklet sürebileceğiniz bir masa olarak nitelendirilen eKinekt BD 3, hatırlamak adına dünyada bir ilke imza atmıyor ancak direkt olarak Acer’dan geldiği için dikkat çekmeyi biliyor. Özellikle sürekli evden çalışan kişiler için uygun olan ürün, pedal çevirerek aktif kalmanızı sağlıyor, bu sayede vücut sağlığınızı koruyor ve normal bisikletlerden daha dik bir sürüş pozisyonu getiriyor.

Pedal çevirme sürecinden ufak da olsa elektrik üretilmesine (Sabit bir tempo ile saatte 75 watt mümkün) imkân tanıyan eKinekt BD 3, bu yerleşik bataryada depolanan enerji ile akıllı telefonunuzu ya da tabletinizi şarj edebiliyor. Üründe bunun için üst kısma konumlandırılmış iki adet USB-A portu bulunuyor. Acer eKinekt BD 3 modelinin tüm detayları burada yer alıyor.

Acer eKinekt BD 3 yanında bu da ilginizi çekebilir: Franky Zapata’dan yeni hava aracı